Закрити
UA
Життя

Позбавляємося шкідливих звичок у три етапи

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Ми часто говоримо, що з понеділка змінимо своє життя. До категорії таких обіцянок входять заняття спортом, правильне харчування, бажання раніше вставати або менше часу витрачати на соцмережі. У когось виходить досягти своєї мети та ввести нові звички, а у когось все так і залишається у планах. 

Читайте також: 4 ознаки того, що соціальні мережі викликають у вас депресію

 

Цілі та звички

Іноді ми плутаємо, що таке ціль і звичка. Наприклад, бажання бути здоровим – ціль, але на шляху до її здійснення ми впроваджуємо звички. Щоб досягти бажаного результату, важливо розділяти собі поняття. 

Перш ніж поставити собі за мету позбутися шкідливих звичок, чітко визначте, що саме ви хочете виправити. Запишіть, які звички вважаєте шкідливими, щоб наочно розуміти масштаби проблеми. Коли ви визначитеся з тим, що викорінюватимете, настав час до перших кроків. 

posts-to-db-Фото 2

Перший етап

Щоб впровадити нові звички у повсякденне життя, користуйтесь невеликими лайфхаками. Якщо хочете щоранку пити воду з лимоном, але завжди забуваєте про це, то зробіть напій увечері та залиште на кухні. Якщо хочете бігати вранці, то приготуйте форму з вечора і покладіть біля ліжка. Коли з’явиться думка відкласти пробіжку наступного дня, вам стане шкода своїх зусиль, витрачених на вигладжування форми, і спортивний ранок все-таки відбудеться. Це не аксіома, яка працює у 100% випадків, але вона може допомогти на початкових етапах запровадження звички. 

Читайте також: 10 найкращих продуктів для здоров’я

Другий етап

Ви замислювалися, чому в нашому житті з’являються і укорінюються погані звички? Звичайно, все залежить від нас самих, але на це часто впливають зовнішні подразники. Поспостерігайте за своєю поведінкою. Запишіть, коли вам частіше хочеться з’їсти солодке (ймовірно, після важкого робочого дня або сварки), а в які дні викурити більше сигарет. Визначте тригери, які впливають на вас, і постарайтеся не вестися на них. Знайдіть альтернативні джерела спокою та позбавлення стресу. Щоб краще розібратися з цим, змініть на якийсь час обстановку і простежте, чи хочеться чогось шкідливого в інших умовах. 

posts-to-db-Фото 3

третій етап

Коли визначитеся зі шкідливими звичками та тригерами, які їх провокують, переходьте до наступного етапу. Викорінити щось буде складно, якщо немає чіткої мети та мотивації. Навіщо кидати палити, якщо вас усе в цьому влаштовує? Визначтеся, заради чого конкретно змінюватиметеся. На початку радимо не просто викорінювати звички, а знаходити їм заміну. Наприклад, щоб не дивитися до глибокої ночі серіали, віднесіть техніку в іншу кімнату і замініть це на інше. Наприклад, візьміть книгу. Таким чином ви не тільки викорените погану звичку, але й замініть її на кориснішу. 

Джерело фото: unsplash.com