Закрити
UA
Життя

Як буде виглядати меморіальний центр Голокосту у Бабиному Яру

Поділись:

Експертне журі одностайно обрало найкращий архітектурний проект майбутнього Меморіального центру Голокосту у Бабиному Яру.

posts-to-db-Фото 1

Проект-переможець був представлений австрійським архітектурним бюро Querkraft Architekten разом із ландшафтним архітектором Kieran Fraser Landscape Design (Австрія). Цей новаторський центр стане першим Меморіалом Голокосту у Східній Європі.

Друге та третє місця посіли Dorte Mandrup A/S (Данія) та merz merz (Німеччина). До п’яти фіналістів, які взяли участь у другому та останньому етапі архітектурного конкурсу, також увійшли бюро Ріхтера Мусіковського (Німеччина), Лізанн Шмідт (Німеччина) та BURØ architects (Україна).

posts-to-db-Фото 2

Мета конкурсу — запропонувати дизайнерське рішення, яке б дозволило створити меморіал наступного покоління. Майбутній Меморіальний центр Голокосту стане місцем пам’яті, музеєм та майданчиком для досліджень, громадського діалогу та роздумів про трагедію. Він складатиметься з виставкових площ для експонатів, освітнього та дослідницького центру, місця для публічних заходів, а також приміщення для архіву та музейної колекції, що документує Голокост в Україні та за її межами. 

Концепція проекту-переможця будується навколо індивідуального сприйняття Голокосту. Дизайнерське рішення дозволяє відвідувачу фізично відчути небезпеку та безнадійність, які відчували жертви Голокосту, розстріляні у Бабиному Яру. Подорож, здійснена відвідувачами, відображає шлях, пройдений жертвами до місця їх смерті в яру Бабин Яр, а також відображає безперервне занурення суспільства в темряву насильства.

posts-to-db-Фото 3

Пройшовши через основну частину виставки, відвідувач заходить у атріум, що світиться. Це простір — «серце» Меморіального центру, що символізує майбутнє, що дає надію. Навколо атріуму розташовано кілька навчальних кімнат, призначених для публічних виступів та діалогу, наукових досліджень та просторів для проведення заходів. Весь дизайн побудований на ідеї контрасту між темрявою та світлом, розпачом та надією.

Спочатку було подано 165 заявок із 36 країн. Серед бажаючих взяти участь відомі дизайнерські компанії, такі як Eisenman Architects, Diller Scofidio + Renfro (США) та Zaha Hadid Architects (Великобританія).

posts-to-db-Фото 4 

Меморіальний центр Голокосту в Бабиному Яру є некомерційною освітньою організацією, метою якої є вшанування жертв трагедії. Майбутній центр буде розташований поруч із місцем драматичних подій у яру Бабиного Яру у 1941-1943 роках. Його мета – нагадати, що за два роки окупації Києва нацисти страчували тут від 70 000 до 10 000 людей. Тільки 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру було вбито 33 771 єврея. Це одне із наймасовіших вбивств Другої світової війни.