Не можна просто прийти до начальника і сказати: “Мені потрібні гроші, зробіть мені зарплату”. До цього питання потрібно підходити серйозно.
Якщо ви давно працюєте в компанії, але фінансове становище не змінюється, вам варто задуматися про зміни. Ми зараз говоримо не про зміну місця роботи, а про підвищення. Або навпаки: ви працюєте в компанії не дуже довго, але вже встигли показати приголомшливі результати, а начальник лише поплескує по плечу і каже: «Молодець! Так тримати, дякую за роботу!
Якщо ви розумієте, що переросли свою зарплату і стали ціннішим співробітником, то потрібно серйозно замислитися над тим, щоб попросити у начальства підвищення. Сьогодні ми розповімо, як це правильно зробити.
Читайте також: 5 ознак, що вам варто поміняти роботу
Для початку варто зрозуміти, чи дійсно ви заслуговуєте на підвищення. Перед розмовою з начальником підготуйте ґрунт для бесіди. Якщо за останній час ви зробили щось зі списку нижче, то вам напевно варто всерйоз замислитися про підвищення:
Перед тим, як йти до начальника з важливою розмовою, постарайтеся показати, що ви справді цінний співробітник. Підвищте свою активність у офісі, частіше ходіть на різні заходи, щоб начальник вас помічав. Паралельно спробуйте зрозуміти, що шеф очікує від своїх підлеглих, які якості він цінує. І найголовніше: дізнайтеся, хто відповідає за підвищення у вашому офісі, хто останнім часом зміг досягти кар’єрного зростання і, по можливості, заручіться підтримкою цих людей.
Наприклад, проаналізуйте ринок праці і скажіть своєму начальнику, що всі фахівці в цій сфері і з таким досвідом роботи заробляють стільки. Покажіть роздруковану інформацію для підтвердження. Безумовно, лише порівняння з іншими фахівцями буде недостатньо, варто також розповісти, що ви встигли зробили для компанії і яку користь принесли.
«На сьогоднішній день я розумію, що в порівнянні з минулим роком я виріс у професійному плані, тому що… Я навчився робити це і це, відповідаю за…» Говоріть чітко і не хвилюйтеся, дайте зрозуміти, що ви серйозно налаштовані.
Перш за все, ваш начальник має бути готовим до розмови. Не варто робити такий важливий крок, якщо ваш бос дуже зайнятий і бігає по офісу, стрімголов. Очевидно, що шанси на успіх набагато більші, якщо шеф перебуває в хорошому настрої. Найкращий час для розмови – після обіду, коли ваш начальник встиг роздати підлеглим завдання і не голодний.
Найголовніше: не бійтеся просити про підвищення, якщо ви справді цього заслужили!
Джерело фото: unsplash.com