Вчені з Університету Індіани підтвердили, що “чистюлі” менш схильні до різних захворювань, ніж нечупарати. Так що мотайте на вус!
Підтримувати в будинку чистоту та порядок важливо не тільки для вашого фізичного, а й психологічного здоров’я. Чи варто говорити, що гори немитого посуду, товсті шари пилу та кавові плями на столі здатні довести до істерики навіть саму стресостійку людину? Давайте не перевірятимемо силу ваших нервів, а просто змиримося з неминучим — настав час робити прибирання. Щоб акт наведення порядку не виглядав таким, що лякає, ми склали план. Отже:
І над бардаком у домі, і над собою. Якщо ви завантажені роботою, тоді ви добре знаєте, що організованість — це ключ до успіху. У свій список справ на кожен день вписуйте один додатковий пункт – прибирання вдома. Не бійтеся, ми не змусимо вас чистити килими чи гладити штори. Виконуйте найлегші і не трудомісткі завдання, як, розібрати папери на столі, витерти пил у спальні і т.д. Якщо ви любитель сучасних технологій, тоді вам безперечно сподобається програма OurHome, яка дозволяє створювати завдання, ставити терміни і навіть заробляти очки.
Секрет чистого будинку простий – робіть міні-прибирання щодня.
Читайте також: ЯК НАВЕСТИ ПОРЯДОК У БУДИНКУ: НАДХОВЛЯЮЧІ ІДЕЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Одна з найскладніших – це ванна кімната та вбиральня. Зосередьтеся на всіх проблемних точках, таких як туалет, ванна/душ та раковина. Не забудьте витерти від пилу та плям усі поверхні, шафки та дзеркала.
До «нелюбимих» ми так само віднесемо і кухонну техніку. Пам’ятайте, що прибирання тут — це не так питання естетики, як здоров’я. Складно навіть уявити, скільки шкідливих мікроорганізмів розмножується у вашому брудному холодильнику чи мікрохвильовій печі.
Читайте також: ЯК ПРОВІСТИ ГЕНЕРАЛЬНЕ ЗБИРАННЯ: КРОКОВИЙ ГІД
Нехай підлоги стануть вашим пріоритетом – не лінуйтеся пройтися пилососом під ліжком, заглянути в найдальший куточок і пробігтися плінтусами. Тільки після того, як кожна скринька та крихта зникнуть з поля вашого зору, беріть у руки швабру. Для ідеального блиску та чистоти можете додати в теплу воду одну чашку дистильованого оцту.
Генеральне прибирання раз на місяць – це те, з чим вам доведеться змиритися, якщо ви хочете славитися хорошою господинею. Бажаєте будинок, як номер «люкс» у п’ятизірковому готелі? Будьте готові докласти зусиль!
1) чищення духовки. Якщо ви любите пекти пироги та печиво, запікати курку та рибу, сушити яблучні чіпси та апельсинові часточки, тоді вам точно не можна уникнути її збирання. Купуйте хороший засіб для чищення, бажано, з натуральними компонентами, і засукайте рукави. Пам’ятайте про те, що ця мука приготовлена для вас лише раз на місяць.
2) чищення шаф. Вам доведеться провести інспекцію всіх шаф у будинку, і не лише з речами, а й з продуктами та посудом. У міру збирання не забувайте викидати непотрібне (наприклад, блузку з винною плямою або тарілку з тріщиною).
Читайте також: ДИТОКС ДОМУ: ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ПРИБИРАТИ У КВАРТИРІ
3) чищення плитки. Увімкніть перфекціоніста, тільки з таким настроєм вам не набридне відтирати всі ці дрібні цятки.
4) чищення решти. Під чим ми маємо на увазі області, до яких ви ніколи не доходили. Сюди ми занесемо: плінтуси, дверні ручки, вимикачі, плафони тощо.
З прибиранням головне почати, а потім за вуха не відтягнеш! А ось якщо ви так втомилися, що не готові витрачати дорогоцінні хвилини відпочинку на пилосос та ганчірку для пилу, звертайтеся до клінігову компанію «Приберемо». Все, що вам потрібно – це залишити заявку в будь-який час доби і чекати на професійного клінера, який з легкістю видалить пляму від вина на килимі після бурхливої вечірки і збере осколки посуду після сварки з коханим.
Джерела фото: unsplash.com