Якщо ви вирішили почати нове життя з понеділка, саме час дати старт з сьогоднішнього дня. Мене звуть Катя Кузьменко, я співзасновниця спортивного клубу Smartass та SОЖ (Smartass спосіб життя) тече у моїй крові з 2018 року.
Перечитала купу літератури і готова ділитися вичавками з розумних книг та порадами, які реально працюють. Головне почати.
Я залізобетонно впевнена, що головна мета будь-якої людини — бути щасливим. У кожного розуміння щастя своє, але є очевидна річ, без якої на 100% щасливим ви не зможете бути – це здоров’я.
У тілі все взаємопов’язане. Якщо ви погано харчуєтеся, це впливатиме на ваш настрій, самопочуття та фізичні результати. А це формує ланцюжок, від якого залежить продуктивність та задоволеність собою. Ну а незадоволену людину навряд чи можна назвати щасливою, погодьтеся!
Секретів немає, основне правило – баланс, завдяки якому ви перестанете впадати в крайнощі.
Головне правило, якого варто дотримуватися – не намагайтеся стати суперменом за один день, тиждень чи місяць. Наберіться терпіння і давайте рухатись крок за кроком.
Ви, напевно, чула про метод Кайдзен. Він у тому, щоб формувати добрі звички потроху. Почніть з визначення великої мети і потім роздробити її на кроки – від масштабних до дрібних. Тримайте в голові велику мету, але зосереджуйтесь на проміжних досягненнях, і хвалите себе за кожен успішний крок.
Будьте готові до того, що вас часто відкидатиме назад, ви здаватиметеся і втрачатимете мотивацію. Це нормально, у нас у всіх бувають зриви та напади відчаю. Вдих-видих і повертайтеся до тієї точки, де зупинилися.
З книги Кайдзен я винесла класний інструмент, яким сама давно користуюсь і який допомагає мені не втрачати мотивації — це списки. Щомісяця я прописую кілька великих цілей чи змін, яких хотіла б досягти. Наприклад, дослухати курс з системного менеджменту LABA або почати відвідувати більше класів Recovery @smartass_sport .
Потім я прописую план на день і ввечері наголошую на пунктах, які виконала, а все, що підвисло — переношу наступного дня. На початку наступного дня я прописую новий список, звертаю увагу на хвости і намагаюся проаналізувати, що завадило мені виконати ці пункти і що можу зробити, щоб сьогодні досягти їх.
Розберемо мої списки на місяць для наочності.
Проблеми, які я виділила і хотіла б змінити:
– Часті болі в спині;
– тяжкість у голові та напруга в плечах.
Аналіз проблеми (що може допомогти мені вирішити її):
– Протягом робочого дня я занадто довго сиджу на одному місці перед ноутом;
– рідко ходжу на масаж;
— зовсім не ходжу на відновлювальні класи, як Recovery, Stretching, Yoga.
Читай також: Тренди інтер’єрного дизайну-2021: яким неодмінно слідуємо, а з якими легко прощаємось
Мої проміжні цілі на березень:
– Здійснювати більше прогулянок;
– протягом робочого дня вставати з місця щонайменше раз на 1 годину;
– ходити мінімум раз на тиждень на масаж;
— додати у свій спортивний графік щонайменше одне відновне заняття;
– купити нормальний матрац.
Як виглядатиме мій список:
Велика мета:
— ПОБУТИСЯ ВІД БОЛЮ В СПІНІ.
Цілі на тиждень:
– Тренування з Recovery (для цього у мене вже є абонемент в @smartass_sport);
– масаж у @smartass.beauty (для цього я куплю абонемент);
— робити 5-10 тисяч кроків щодня (для цього маю годинник Garmin).
Потім для кожного дня я прописуватиму пункти, які включатимуть деякі з моїх цілей на тиждень. У два дні мого тижня буде масаж і тренування Recovery. Щодня я маю проходити по 5-10 тисяч кроків.
Наприкінці місяця я перегляну свої успіхи. Якщо в якийсь тиждень я зійшла з дистанції, спробую зрозуміти, чому.
Наприклад, якщо я десь пропустила піші прогулянки, то спробую зрозуміти, що я можу зробити, щоб вони приносили мені більше задоволення. Можливо, я могла б слухати книги чи подкасти під час них? Чи брати з собою на прогулянку свого собаку Хмеля?
Наступний місяць спробую спланувати з урахуванням своїх помилок. А якщо мій попередній місяць був успішним, я спробую додати ще кілька тренувань, масажів і збільшити кількість кроків.
Тому спалюйте блокноти з підрахунком калорій, передайте ваги на утилізацію та починаємо шлях до щастя. Гарне тіло та гарний настрій додаються.
* Мій графік здоров’я допомагають скласти тренери Smartass.