UA
RU

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня

В українську столицю нарешті прийшла метеорологічна весна. Дні стали довшими, теплішими і переважно сонячними. І це чудовий привід частіше відволікатися від новин та гуляти улюбленими місцями Києва. Цього тижня на нас чекає чимало культурних заходів, а щоб ви не розгубилися, Marie Claire Україна та Тетяна Карікова вчергове пропонують скористатись гайдом  найцікавіших подій. Читайте та обирайте захід до душі!
«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 1

Тетяна Карікова, журналістка

✔️ 21 березня у Будинку Кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться творча зустріч з актором, режисером, громадським діячем Ахтемом Сеітаблаєвим, та перегляд фільму «Додому» Нарімана Алієва, де Ахтем зіграв головну роль.

Після перегляду відбудеться обговорення стрічки. Ведуча вечора – журналістка Тетяна Гончарова.

Світова прем’єра стрічки «Додому» відбулася 22 травня 2019 року на 72-му МКФ у конкурсній програмі «Особливий погляд». Того ж року Український оскарівський комітет вибрав драму в якості національного претендента від України на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

Картина входить до списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

✔️ 22 березня у кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) відбудеться допремʼєрний показ українського фільму «Памфір» за участю всієї творчої команди, акторів та режисера Дмитра Сухолиткого-Собука.

«Памфір» – історія про хорошого сім’янина, який через випробування долі звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Події розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 2

✔️ Український Дім (вул. Хрещатик, 2) запрошує на виставковий проєкт «Вівтар», який представляє роботи Олександра Животкова, які були створені в моменти найвищої емоційної напруги – під час революції 2014 року та повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.

Більшість творів Олександра Животова присвячені конкретним датам та місцям, які назавжди залишаться відкритими ранами в серцях українців.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 3

✔️ 23 березня у виставковій залі Національної академії мистецтв України (вул. Бульварно-Кудрявська, 20) відкривається персональна виставка головної художниці Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка, народної художниці України Марії Левитської.

Художниця презентує глядачам ескізи театральних костюмів, створених для вистав Національної опери України різних періодів.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 4

✔️ 23 березня Довженко-Центр запрошує до Кінолекторію (вул. Васильківська, 1, 5-й поверх) на лекцію «Пророк і дзеркало» в межах програми «Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно», яка буде присвячена суперечливій постаті Олександра Довженка.

Лектор Сергій Тримба (кінознавець, кінокритик, кіносценарист, педагог, член-кореспондент Національної академії мистецтв України) розповість про проблеми ідентифікації автора в історичному часі та просторі.

 

✔️ 24 березня у МЦКМ «Жовтневий палац» (Алея Героїв Небесної Сотні, 1) відбудеться великий весняний концерт Національного ансамблю танцю ім. Павла Вірського.

Понад 80 років ансамбль підтверджує свою неймовірну майстерність. Яскраві національні костюми, запальна українська енергетика, колорит, віртуозність та оригінальна інтерпретація народних стилів – все це звело його в ранг найкращих танцювальних колективів світу.

✔️ 25 березня в Дядиній квартирі ресторана «Улюблений дядя» відбудеться фестиваль українського вина від Beykush Winery (включно з First Wine, першим вином від команди ресторану), Wine Bureau, STAKHOVSKY WINES, Shabo та My Wine.

З 12:00 до 18:00 гості зможуть безлімітно куштувати вина від партнерів, а також послухати 2 лекції, присвячені вину, та потрапити на експериментальну дегустацію. Вхідний квиток: 500 грн

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 5

✔️ 25 березня о 18:00 у МЦКМ «Жовтневий палац» (Алея Героїв Небесної Сотні, 1) відбудеться балет «Жізель» від Раду Поклітару та Kyiv Modern-Ballet на музику Адольфа Адана.

У центрі сюжету історія Жизель, яка живе у великому місті та мріє про справжнє кохання. На дівчину чекає важкий вибір, безвихідь і важка боротьба за те, щоб залишитися людиною. Жизель виборює своє право кохати і бути коханою.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 6

Фото: kyivmodernballet.com

✔️ 25 та 26 березня в коворкінгу Generator (вул. М. Грушевського, 3) відбудеться відкриття весняного сезону Kyivness. 

На ярмарку будуть представлені знахідки на європейських антикварних ринках, локальні та вінтажні проєкти, адже головною метою Kyivness є підтримка культури раціонального споживання в Україні. Окрім вінтажного маркета та дегустацій, буде представлено широкий формат лекцій на різні теми та спортивні тренування.

Вхідний квиток: 250 грн (у вартість квитка також входить відвідування лекцій, тренування, чайні та винні дегустації).

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 7

✔️ У Vakulenko ART Consulting (вул. Костьольній, 8) проходить виставка робіт сучасних українських художників Володимира Падуна та Еда Потапенкова «На звʼязку +».

Кожна робота митців – спроба зазирнути через вікно живописного полотна у відкритий простір художньої фантазії, надаючи картинам іронічності та навіть сатири як спосіб протистояти, вистояти та зіграти свою версію абсурдного спектаклю з хепіендом.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 8

✔️ 28 березня пройде лекція від викладача історії, краєзнавця Ігоря Кошіля та Kyiv.482 «Київські таємниці: легенди, масони та місця сили».

Ця лекція присвячена справжнім київським таємницям: легендам про появи Києва та його містичну силу; про масонство як одне з найзагадковіших явищ української історії; про містичний трикутник Городецького та таємничий світ Байкового кладовища. Лекція відбудеться в ресторані NAM.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 9

✔️ Ya Gallery Kyiv (вул. Хорива, 49-Б) запрошує на виставку дерев’яних скульптур Володимира Семківа «Від коріння».

Володимир Семків працює з формою та її можливостями в різних матеріалах. На виставці «Від коріння» митець представляє свої роботи із дерева. Як він сам запевняє, саме дерево диктувало йому, що саме потрібно створювати. Так художник йшов за деревом, його формою та особливостями, щоб проявити їх та долучити до теми роботи.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 10

Фото: Ya Gallery

✔️ 29 березня Довженко-Центр у межах випуску програми «Ніжне, пристрасне, палке» запрошує на перегляд драматичного фільму режисера Михайла Бєлікова «Які ж ми були молоді» (1985 рік).

За цей фільм режисер отримав Державну премію ім. Тараса Шевченка, а актор Тарас Денисенко, що зіграв головну чоловічу роль, переміг у номінації «Найкращий актор» на Міжнародному кінофестивалі «Молодість». Фільм розповідає про друзів дитинства, Сашка та Юлю, які зустрічаються після тривалого розлучення через війну.

Покази відбудуться у кінотеатрі-укритті Kino42 (вул. Костянтинівська, 11-Б).

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 11

Кадр «Які ж ми були молоді», 1985

✔️ 30 березня відбудеться українська прем’єра байопіку «Банк Дейва». Це надихаюча стрічка про наполегливість та успіх від режисера Кріса Фоггінима за сценарієм П’єрса Ешворта. 

Фільм розповідає реальну історію бізнесмена Дейва Фішвіка, який завдяки своїм талантам став мільйонером.

Події розгортаються у 2008 році, коли світ сколихнула нечувана за розмахом фінансова криза. На півночі Великобританії місцевий мільйонер Дейв Фішвік, який сам заробив свої статки, розуміє неспроможність банківської системи задовольняти потреби людей. Він хоче відкрити власний банк. Місцеві жителі, підприємці та прості городяни, у захваті від ідеї Дейва, але перед героєм постає головна проблема – отримати ліцензію на банківську діяльність, яку у Великобританії не видавали нікому понад 150 років.

✔️ 30 березня у кінотеатрі «Жовтень» стартує фестиваль «Тиждень австрійського кіно» за підтримки Австрійського культурного форуму у Києві та Австрійського бюро кооперації у Львові спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера Amic Energy.

На фестивалі будуть представлені найяскравіші та резонансні австрійські стрічки останніх років, які вже отримали нагороди міжнародних кінофестивалей: комедія «Ризики й побічні ефекти», комедійна драма «Ріміні», документальний фільм «He на своєму місці», комедійний фільм «Францові історії» та біографічна драма «Альма й Оскар».

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 12

✔️ 31 березня в Boho Yosai відбудеться концерт «Корупція. Міша Крупін»Міша Крупін – виконавець неошансону, який у своїй творчості поєднує різні музичні стилі – від класичного джазу до одеського фольклору.

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 21 по 31 березня-Фото 13

Автор фото: Аліса Сорокіна

Читайте також: I AM U ARE – ІВЕНТ І ПЛАТФОРМА, ПРИСВЯЧЕНА УКРАЇНСЬКІЙ КРЕАТИВНІЙ ЕКОНОМІЦІ, РОЗПОЧИНАЄ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ У США 

Статьи по теме