Закрити
UA
Життя

«Київ. Куди піти і що подивитись»: must see з 23 по 31 січня

Поділись:

Усі ми відчуваємо власну безпорадність і постійно перебуваємо в стані стресу, але віримо в життя та перемогу. Щоб трохи відволіктися від негативних думок та відновити сили, Marie Claire Україна та Тетяна Карікова зібрали для вас найцікавіші події Києва останнього тижня січня. Читайте наш гайд і обирайте захід до душі.

Тетяна Карікова, журналістка

✔️ У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася експозиція відомого сюрреаліста Сальвадора Далі з його унікальними ілюстраціями до «Божественної комедії» Данте. 

У 1957 році італійська влада звернулася до Далі з проханням створити серію зі 101-ї акварелі для нового видання «Божественної комедії», приуроченого до 700-річчя від дня народження Данте Аліг’єрі. Митець розпочав роботу, але його перші акварелі, що були виставлені для огляду в римському палаці, не сподобались італійській публіці. Ба більше, ситуацію навіть обговорювали у парламенті. Національна бібліотека Італії, яка вже уклала угоду з художником, опинилася перед ви­бором між репутаційним скандалом та відмовою від співпраці з Далі — й обрала останнє. Але Сальвадора Далі це не збентежило: він закінчив роботу і запропонував французькому видавцю Жозефу Форе зробити нове видання поеми Данте Аліг’єрі з його ілюстраціями. Видавець із ентузіазмом поставився до такого проєкту й реалізував його.

На виставці представлені деякі малюнки із цієї серії.

✔️ У музеї-квартирі Павла Тичини, що на Терещенківській, 5, проходить виставка живопису народної студії «Гармонія» при КПІ ім. І. Сікорського під керівництвом А. Кулагіна.

На виставці представлені роботи різних жанрів та технік. Географія сюжетів вражає — від Карпат до Піренеїв.

24 січня о 16:00 відбудеться зустріч із авторами картин.

✔️ 24 січня пройде лекція «Українська кераміка: від Трипільської до Gunia», створена Kyiv.482 та викладачем історії, краєзнавцем Ігорем Кошілем.

Слухачам розкажуть про найдавніші зразки кераміки — від Трипільської культури, яка  набула свого розквіту в період 5500-2750 років до н. е., до найяскравіших представників сучасності. А також про багату керамічну історію України та символи незламності.

Фото: кампейн Gunia

✔️ 25 січня у Київському академічному театрі на Печерську відбудеться прем’єра вистави «Покоління пепсі» за мотивами творів Сергія Жадана.

П‘єса розповідає про життя у 1990-ті, часи, коли все швидко змінювалось. Її головні герої — діти та підлітки, які приймали виклики реальності, слухали музику на касетних магнітофонах, жували гумку, мріяли про плеєри і носили «палені» джинси. Цей час відбився на їхньому майбутньому: згодом життя розкидало їх по різних куточках  світу та різних соціальних щаблях.

✔️ 25, 28 і 29 січня у КІНО42 в межах кінопрограми «Ніжне, пристрасне, палке» від Довженко центра пройде показ режисерської роботи Олександра Муратова «Чи вмієте ви жити?» (1970). Глядачам буде представлена оригінальна українська версія фільму, яку було реставровано у 2011 році. Сценарій режисер написав разом із батьком Ігорем Муратовим, відомим поетом, який свого часу мешкав у легендарному харківському будинку «Слово». 

«Чи вмієте ви жити?» — кіно про стосунки між чоловіком і жінкою, про життя і самотність. 

Кадр «Чи вмієте ви жити?», 1970

✔️ 26 і 28 січня рекомендуємо завітати до АРВМ, в майстерню Ади Рибачук та Володимира Мельниченка – авторів Стіни плача на Байковому цвинтарі та мозаїк на Автовокзалі.

Майстерня знаходиться у самому центрі Києва, на Малопідвальній, 10б, і перетворена на арт-простір, де можна побачити постійну експозицію творів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. У колекції АРВМ — живопис, графіка, гравюри, скульптури, різні за тематикою, але схожі в близькості з природою, довкіллям та людьми, що творять історію. 

На фото Ада Рибачук та Володимир Мельниченк. Фотоколаж: АРВМ/фейсбук

✔️ 26 січня відбудеться українська прем’єра пригодницького комедійного анімаційного фільму виробництва Франції «Аргонатси: нова легенда».

Портове місто у Древній Греції живе своїм налагодженим щасливим життям та є домом для найрізноманітніших жителів. Тут знайшли своє щастя мишеня Петті та її опікун кіт Сем. Коли стало відомо, що містечку загрожує гнів Посейдона, друзі вирішили першими вирушили в подорож, аби завадити біді. Дорогою вони знайдуть нових друзів та зможуть здолати чимало перешкод. Герої на власні очі побачать найнебезпечніших міфічних істот та зможуть здолати підступних ворогів.

✔️ 27 січня у Pochayna Event Hall відбудеться мультимедійна вистава «Ван Гог. Листи до брата Тео».

У виставі розповідається історія життя художника через довготривале листування з братом. Завдяки мультимедійності глядач опиняється серед картин та ескізів митця, глибше занурюючись у кольори та фактури. 

Ван Гог та його картини надихають жити сміливо і чесно, долаючи страшні обставини буття. Якщо мистецтво — це можливий шлях спасіння, то розділити його потрібно з тим, хто вже дійшов до раю, відкривши вічне зоряне небо.

✔️ 28 січня Київський академічний театр «Колесо» запрошує глядачів на прем’єрний показ містичної вистави за п’єсою Андрія Бондаренка «Ультіма Туле». П’єса написана за оповіданнями Стефана Грабінського, польського письменника, який все життя прожив на заході України. Його вважають представником жанру жахів та навіть називають «польським Едгаром По» і «польським Лавкрафтом».

Фото: театр «Колесо»

✔️ 29 січня відбудеться екскурсія «Київський замок» від «Клубу корінного киянина». Вона розпочнеться з головного парадного в’їзду в Київ XI століття — Золотих воріт — і продовжиться на вулиці Ярославів Вал, де розташований легендарний та улюблений декількома поколіннями киян будинок Підгорського, більш відомий як «Будинок Барона». Будівлі 124 роки, але її автентичність і досі збережена. 

Під час екскурсії відвідувачі матимуть змогу розгадати таємниці будинку через приховані символи на старовинних камінах. Зокрема, яскравим моментом стане вихід на знаменитий балкон під конусоподібним дахом, з якого відкривається незабутній краєвид на київські центральні вулиці на тлі сучасної забудови міста.

Фото: Клуб Корінного Киянина

✔️ У Pinchuk Art Centre проходить традиційна виставка 18-ти номінантів і номінанток на премію PinchukArtCentre, яка щороку відзначає найяскравіших молодих українських митців до 35 років. Цього разу під гаслом «Об’єднані». 

На виставці представлені нові та нещодавно створені роботи художниць, художників та мистецьких колективів з усієї України, зокрема й тих, які наразі проживають за її межами. Виставка допоможе глибше зрозуміти, хто ми, як бути разом, як жити далі, як продовжувати робити те, що ми вміємо найкраще.

Фото: Pinchuk Art Centre

✔️ 31 січня в Національному академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки відбудеться вистава «Дамський кравець» за п’єсою французского комедиографа Жоржа Фейдо.

Це легка, пікантна та смішна вистава про любовні інтриги. Комедія про те, як просто опинитися в безвихідному становищі, якщо вчасно не відмовитися від брехні.

Фото: lesyatheatre.com.ua

Читайте також: БЕЗКОШТОВНІ ТРЕНІНГИ З ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ У КИЇВСЬКОМУ МЕТРО: КОЛИ ПРОХОДЯТЬ І ДЕ ДОЛУЧИТИСЯ