UA
RU

Київська студентка виграла 35900$ на освіту у конкурсі есе «Наука – це вона»

У Києві відбувся благодійний вечір «Наука – це вона». На заході нагородили 12 фіналісток всеукраїнського конкурсу есе про жінок-науковиць, а також провели благодійний аукціон, кошти з якого додали до освітнього гранту володарці Гран-прі.

Абсолютною переможницею стала Анастасія Суворова з Києва. За здобуте перше місце дівчина отримала $4000, наданих організаторами конкурсу, плюс зібрані під час благодійного аукціону додаткові$31900. Ці кошти стануть освітнім грантом на оплату будь-якої навчальної програми, що її обере Анастасія. Усього в ході аукціону зібрали $43600, гроші на освіту розподілили між переможницею Гран-прі та кількома фіналістками.

Анастасия Суворова

Анастасія Суворова

Наталья Атамась

Орнітологиня Наталія Атамась

У конкурсних творах дівчата висловлювали свої думки щодо однієї з дванадцяти українських жінок-вчених та її впливу на розвиток вітчизняної та світової науки. Для свого есе Анастасія обрала орнітологиню Наталію Атамась.

«Я дещо романтизувала професію орнітолога. Експедиції, пошуки птахів, їх дослідження – це уявлялося ніби життя, сповнене пригод. Крім цього, важливим був аспект популяризації науки – бо це дійсно важливо і актуально на сьогодні. Наталія Атамась чудово це втілює», – пояснила свій вибір Анастасія.

Із тим, на яку саме освіту витратити грант, дівчина вже теж майже визначилася.

«Або на кінорежисуру, або на магістратуру з культурології в європейській країні, бо без культурології вже не уявляю свого життя. Навчання за кордоном – це надзвичайно важливий та цікавий досвід для того, щоб в майбутньому стати спеціалістом у цій сфері», – додала переможниця.

Лотами благодійного аукціону були картини 12 науковиць – героїнь проєкту, виконані талановитими ілюстраторами та ілюстраторками, разом із автографами авторів, а також спонсорські лоти – ювелірна прикраса від Guzema Fine Jewelry, сукня від бренду GUDU, бранч з рестораторами Оленою та Дмитром Борисовими, політ на вертольоті над Чорнобилем з інвестбанкіром Ігорем Мазепою тощо.

Інші 11 переможниць також не залишилися без призів. У подарунок дівчата отримували можливість постажуватися у відомому українському виданні під керівництвом професійної редакторки, та інші цінні призи, котрі їм вручали представники іноземних дипломатичних місій в Україні, українські високопосадовці та бізнесмени.

Наука це вона

первая леди

гости аукциона наука це вона

У заході взяла участь Перша Леді України Олена Зеленська. Разом із юними дівчатами, що змінюють Україну, вона провела дискусійну панель на тему ґендерної рівності.

«Я хочу, щоб у нашому суспільстві слово «зірка» ми використовували не тільки коли йдеться про шоу-бізнес чи спорт, а щоб у нас з’являлося дедалі більше відомих і популярних зірок науки!» – підкреслила Олена Зеленська.

«Наука – це вона» – це просвітницький арт-проєкт, ціль якого популяризувати науку серед молоді та пропагувати ґендерну рівність в науковій галузі. З цією метою п’ять сучасних ілюстраторів та ілюстраторок створили портрети 12 видатних українських жінок-вчених, а дівчата з усієї України віком від 14 до 21 року розповіли у своїх есе про внесок цих особистостей у розвиток науки та суспільства.

«Наука – це вона» – проєкт благодійної освітньої організації STEM is FEM, що реалізується за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Ініціатор проєкту,  співзасновник Roosh Tech Сергій Токарєв, зазначив, що головна мета проєкту – нівелювати ґендерний дисбаланс у технічній галузі. ІТ-підприємець розповів, що, за його власним досвідом, на співбесідах жінки завжди просять меншу зарплату, ніж чоловіки, претендуючи на одну і ту ж посаду.

«Я думаю, це пов’язано з тим, що соціум не схвалює і не заохочує кар’єрне зростання жінок, на відміну від чоловіків. Я хотів би це змінити», – наголосив Сергій Токарєв.

Сергей Токарев

наука це вона

Борисовы

  

Иван Дорн 1  

Мария Дидковская

Алла Костромичей

Елена Зелинская

Ирина славянская

аукцион

Валерия Кузена

Иван Дорн

Колекція картин науковиць разом із есе про них утворюють пересувну просвітницьку виставку. Замовити екземпляр експозиції може безкоштовно будь-який навчальний чи освітній заклад України  – школа, університет, бібліотека тощо. Витрати на транспортування організатори беруть на себе.

Проєкт «Наука – це вона» створений в рамках глобальної кампанії UN Women «Покоління рівності», що закликає до змін задля досягнення рівноправ’я. Генеральний партнер проєкту – компанія з підтримки стартапів в Україні Roosh Tech, комунікаційний партнер – агентство стратегічних комунікацій TRUMAN. STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, мета якого – популяризація STEM спеціальностей серед українських дівчат.

Фото надані прес-службою заходу

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: АННА ОСМЄХІНА, ДИЗАЙНЕРКА 

Статьи по теме