Особливе задоволення від читання цієї книги отримають люди, які тяжіють до чорного гумору і не заперечують важливість якості поіронізувати собою як у розрізі особистості, так і людства. Історія факапів, «зрозуміло» розкладена за категоріями – від диктатури, руйнування довкілля та воєн до нових технологій, містить чимало цікавих фактів, не всі з яких готові посперечатися, вам були відомі. Написана ненудною мовою з масою вдалих жартів – за це британському журналістові Тому Філліпсу велике спасибі.
А ось читання книги канадського психолога Джордана Пітерсона може стати не завжди приємною правдою про власну поведінку та звички і навіть виклик. Автор, що обкатав систему цінностей людини, яка вкладається у дванадцять правил – від «наведіть порядок у власному домі» до «не забудьте погладити на вулиці кішку», під час своїх виступів та лекцій, без сентиментів тикає вас носом, як нашкодила тварина, у ваші слабкі місця і називає шляхи не до відступу, але впорядкування та звільнення від життєвого баласту. Щоб прийняти якісь із рекомендацій до уваги, ви повинні бути морально готові.
Дивно, але фея жнив Марі Кондо чудово існувала і до того, як її наздогнала всепоглинаюча інтернет-слава після запуску шоу на Netflix. Те саме було і Френсін Джей, творцем блогу Miss Minimalist, яка випустила книгу, яку ви тримаєте в руках, ще в 2010 році. Посилання загалом актуальне як ніколи: не май «сто речей», які захаращують твій простір і ускладнюють існування, а зосередься на мінімумі того, що достатньо для щастя. І як відкриття, щоб отримувати від чогось задоволення, необов’язково цим володіти! Практична частина займає більшу частину книги, так що слідуючи за думкою Френсіна покроково, вам вдасться нарешті розчистити свій життєвий простір.