UA
RU

Книжки для гарного настрою

Редагувати переклад
Інколи реальність не така вже сонячна й ясна, як нам цього хотілося б. І якщо від цього на вас нападає кепський настрій, то раджу добірку книг, що зможуть покращити його і познайомити з героями, які щиро люблять своє життя.
Книжный обзор

Валя, Книжковий сомельє

 

«Щоденник Бріджит Джонс» Гелен Філдінг. ВСЛ

Бріджит Джонс

Бріждит Джонс, як і дехто з нас, напередодні Нового року обіцяє змінити своє життя: кинути шкідливі звички, схуднути і знайти «того самого», який буде її шалено кохати. Бріжитт старанно веде щоденник, в якому пише кількість з’їдених калорій, випитого алкоголю і випалених цигарок. Вона ділиться на сторінках нотатника своїми сердечними захопленнями, злетами й падіннями на любовному фронті і вдачами чи невдачами у звичному житті.

За час прочитання, Бріджит Джонс стає для читача ледь не кращою подругою: особисто я тримала за неї кулачки, хотіла, щоб вона нарешті почувалася коханою і важливою. А її вміння – втрапляти у всілякі кумедні ситуації – робило цю історію легкою і смішною.

До речі, авторка написала цю книгу на основі своєї рубрики у газеті, яку вела для того, щоб повеселити читачів, розповідаючи про всілякі халепи жінки за 30.

Це легке, цікаве, добре чтиво, яке затягне з перших сторінок і після якого захочеться посміхатися на всі 32.

 «Франческа. Повелителька траєкторій» Дорж Бату. ВСЛ

Франческа

Дорж Бату – людина, яка змогла перевернути своє життя з ніг на голову. Працював журналістом в Україні, а потім – хоп! – і оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Круто, так?

Працюючи у цій сфері, Дорж знайомить нас зі своїми колегами, керівництвом, законами й специфікою роботи. Розповідає про будні Командного центру управлінням польотами. Особливою увагою огортає свою напарницю Франческу. Дівчину, яка схожа на підлітка, зі смішним голосом, характером вожака мафії і вдачею незграбної малечі.

Звісно, окрім Чесіни на сторінках цієї книги ми знайомимося з іншими членами команди, з їхніми життєвими принципами, поглядами, дотепними жартами. Автор дає нам купу корисних фактів про космос, розкриває багато питань, які я давно хотіла знати про космонавтику.

Але найкраще тут – це почуття гумору. Були моменти, коли я безупинно реготала і ще потім пів дня ходила сміялася, бо згадувала ту чи іншу витівку Франчески. Деякі фрагменти зачитувала колегам по роботі, дещо вдома переповідала. Чесно, складалося враження, ніби всі ці герої стали моїми хорошими знайомими, і мені було дещо сумно перегортати останні сторінки.

У мене є подруга, яка довгий час не читала і вона не могла поновитися у книжковому світі: їй все не заходило. Моя рекомендація «Франчески» змінила ситуацію. Тому, якщо хочете чогось максимально простого, затячуючого, людяного – прочитайте ці кайфові історії з життя звичайних людей.

«Ефект Матильди» Еллі Ірвінг. Nebo BookLab Publishing

Ефект Матільди

Знайомтеся із Матильдою, дівчинкою-винахідницею. Матильда чесна, працелюбна, щира, але коли на шкільному конкурсі журі сумнівається в авторстві її винаходу (типу «Те, така маленька дівчинка не може вигадати такий корисний прилад) і віддають приз тому, хто цього не заслуговує, наша героїня вкрай розчаровується. Та розмова з бабусею перевертає хід думок в зовсім інший бік і, власне, з цього й починається найбільша пригода Матильди.

Виявляється, багато років тому, один підлий науковець присвоїв винайдення планети собі, хоча насправді, це відкриття зробила бабуся Матильди. Дівчинка навіть докази має! Тож разом з бабусею вони зроблять усе (і можливе, і неможливе) для того, щоб усі дізналися правду:перетнути кордони без паспортів і грошей? Дістатися до Стокгольма на повітряній кулі, «зайцями» на потязі? Познайомитися зі злочинною бандою? Ввірватися на церемонію вручення Нобелівської премії? Пфф, easy!

Ця історія мега-динамічна і зворушлива. Емоцій у ній ціла купа: одного вечора вмостіться зручно, візьміть «Ефект Матильди» і будьте готові посміхатися.

Шукайте Валю, Книжкового сомельє, в YouTube на її каналі Книжковийсомельє або ж у книжковому бутику київського бару ZWEIG.

Фото надала автора; Josh Felise для Unsplash.

Читайте також: #BOOKSHELFY: КАТЯ ЦАРИК, РЕЖИСЕРКА 

Статьи по теме