UA
RU

Собор Паризької Богоматері відкриють для відвідувачів наступного року

Собор Паризької Богоматері планують відкрити для відвідувачів у грудні 2024 року.

Коли відкриють Собор Паризької Богоматері

Реконструкція Собору проходить доволі швидко, невдовзі Нотр-Дам-де-Парі планують повернути шпиль, який був зруйнований під час масштабної пожежі у 2019 році. Представники влади зазначають, що повернення шпилю у небо Парижа стане символічною подією.

Коли відкриють Собор Паризької Богоматері

Реконструкція розпочалася минулого року — до цього часу будівлю готували до ремонтних робіт. Було вирішено відновити архітектурну пам’ятку у її історичному вигляді. Будівельники відтворять шпиль, доданий у 19 столітті архітектором Еженом Віолле-ле-Дюком. У роботі вони дотримуються методів, які були поширені у Середньовіччі. Наприклад, роблять не сучасні бетонні склепіння, що мають вигляд кам’яних, а справжні кам’яні, як це робили за старих часів. Те ж саме стосується і каркаса даху: його зроблять із дуба, як це було спочатку.

Коли відкриють Собор Паризької Богоматері

Зараз реставратори працюють над розписами, вітражами, каркасом, камінням і органом. Над відновленням Собору Паризької Богоматері трудяться близько 1000 людей.

Роботи планують завершити за рік. Поки у підземному приміщенні перед Собором відкрили виставку, де представлені твори мистецтва з Нотр-Дам-де-Парі. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Bastien Nvs / Unsplash, Jianxiang Wu / Unsplash, Pedro Lastra / Unsplash

Читайте також: 10 ФАКТІВ ПРО СОБОР НОТР-ДАМ-ДЕ-ПАРІ

 

 

Статьи по теме