Пряма мова нашого колумніста та друга Поліни Булат.
Відразу після карантину я зроблю дві речі – піду в кіно та на балет. З кіно все зрозуміло для радості спільного досвіду. Але чому ж балет?
Дуже просто робота така. Мене звуть Поліна Булат, і близько 3 років я активно пишу та говорю про балет. У мене 2 проекти: онлайн-журнал про балет та танець Balletristic.com і зовсім новий сайт Radioballet.me — з лекціями, курсами та послугами з культурного туризму. У своїй колонці для Marie Claire я спробую заразити вас своєю любов’ю до театру та танцю, і, якщо трапиться епідемія, вона точно піде всім на користь.
По-перше, тому що балет – це гарно. Спочатку придворне мистецтво, де канони класицизму зустрічалися з галантними манерами французької знаті, сьогодні він зовсім позбавлений манірності. Але, як мінімум, статність танцівників досі тішить око і мотивує самовдосконалюватися.
Ці крихкі на вигляд люди витрачають півжиття, домагаючись від своїх тіл ідеальної форми та послуху. Не заради трюку, а щоб висловлювати думку і почуття в русі. Територія танцю починається там, де мова безсила, тому балет — найкраща зарядка для EQ.
По-друге, балет – це сучасно. Так, у репертуарі кожного театру є перевірені століттям «Лебедине озеро», «Спляча красуня» та «Лускунчик». Але їхнє головне завдання — тримати трупу у формі, зберігати традицію і бути фундаментом для нових творів. Як і в будь-якому мистецтві, у балеті важливий контекст — колись і «Спляча красуня» була проривом. Але за 20 і 21 століття, за зміною парадигм, проривів теж сталося достатньо.
По-третє, ніщо так не допомагає бути тут і зараз, як танець. Це мистецтво моменту, воно існує тільки, доки виконується. Змінюються склади виконавців, умови, настрої – артистів та ваші. Тому скільки однакових балетів ви б не побачили, кожна вистава залишиться унікальною.
Отже, якщо хочете частіше бувати з собою та своїми почуттями, розвивати уважність та емпатію, відкривати для себе нові таланти та бути в контексті часу та місця – йдіть до театрів. А поки що вони закриті — танцюйте, танцюйте, танцюйте самі! Ваше тіло – головний ключ до мистецтва танцю. З усім іншим розберемося у процесі:)