UA
  RU

  Українські композитори створили семигодинну пʼєсу «Маріуполь»

  Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко ще до війни написали музичну п'єсу "Маріуполь" для мікротональної бандури та цимбал. Однак музиканти переформатували твір у семигодинну композицію-інсталяцію та вперше виконали її зі студії в Івано-Франківську.

  опера маріуполь


  За словами композиторів, коли вони планували трансляцію п’єси, то насамперед думали, чи не доведеться її переривати через повітряні тривоги. Нескінченне програвання композиції є центральною художньою ідеєю перформансу. Однак, коли Григорів і Разумейко почали грати, то думали лише про події в Маріуполі, адже саме в той день російські війська бомбили Маріупольський драмтеатр.

  «Тепер Маріуполь — символ гуманітарної катастрофи, геноциду та вторгнення, яке не мало іншої причини, окрім ненависті. А ще — символ перемоги та відваги, якій немає кінця«, – зазначають музиканти.


  Роман Григорів та Ілля Разумейко – композитори, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta  та фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO, автори знакових опер, які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях (“IYOV”, “GAZ”, “Chornobyldrof”).

  Фотограф: Анастасія Телікова


  Читайте також: ЩО НЕ ТАК З СЕРГІЄМ ЛОЗНИЦЕЮ ТА ПОЗИЦІЄЮ ЩО ДО НЬОГО ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО: КІНОКРИТИКИНЯ ЛЄНА ЧИЧЕНІНА

  Статьи по теме