Зима ніяк не відступає, але холод – це не привід нудьгувати під ковдрою. Разом із кураторами виставкової компанії Amuseum Андрієм Качуро та Анастасією Гайдукевич-Качуро ми підібрали мистецькі події найближчих вихідних, заради яких вам напевно захочеться вийти з дому. А якщо геть зовсім не хочеться – то цікавий онлайн-івент ми теж знайшли.
«Children of the Night», МЦКМ (Жовтневий палац)
21 лютого
Зірки українського балету та його найромантичніший дует, Катерина Кухар та Олександр Стоянов, три роки тому надихнули хореографа-постановника Олександра Абдукарімова на створення цього балету. У його основі – давньогрецька легенда про міфічних створінь Андрогінів, які мали по дві пари рук і ніг та два обличчя. Колись вони прогнівили Зевса, і той розділив їх на дві частини – чоловічу і жіночу. І відтоді мають шукати свої половинки… Музика в балеті також заслуговує уваги: сюжет розгортається під твори Антоніо Вівальді, Макса Ріхтера, Філіпа Гласса, Кліффа Мартінеса та Арво Пярта.
«Psychodarwinism: музейні джунглі», Kooperativ
20 лютого – 15 березня
Відомий сучасний український художник Ілля Чичкан представляє новий цикл робіт. Він переосмислює класичні твори та пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину Третьяковської галереї. Виставка імітує музейну залу, де сконцентровані твори, які “повинен знати кожен”. Через переосмислення та перекривлення класики Чичкан десакралізує музейний пафос і відкидає традицію поклоніння імперському канону, наголошуючи, що Третьяківка – це не лише зібрання шедеврів, але сильний політичний інструмент, під вплив якого ми досі потрапляємо.
Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: КАТЕРИНА КВІТ, ДИЗАЙНЕРКА
Basso d’Amore: концерт барокової музики, Національна Музична Академія України
21 лютого
Музичні історії кохання, що пройшли крізь століття, у виконанні артистів Open Opera Ukraine. У програмі – твори Перселла, Генделя та Порпори. На слухачів чекає справжнє зізнання в любові, а зокрема і в любові до бароко. Організатори запросили п’ятьох солістів-басів – Ігоря Воронку, Євгена Рахманіна, Євгена Петронеллі, Тараса Бережанського та Миколу Кушніренка, а також новий бароковий оркестр KRYLA Orchestra. І все це – під керівництвом диригента Іллі Короля, який живе та працює в Австрії. Радимо послухати – концерти суто барокової музики трапляються не дуже часто і здатні здивувати будь-кого.
Класика під зорями «CAMPANELLA», Київський Планетарій
20 лютого
Планетарій продовжує вражати повнокупольними шоу. Цього разу мистецький проєкт ARTSpace спільно з музикантами проєкту ALMIA MUSIC пропонує класичну музику в оригінальному аранжуванні у супроводі космічних відео. Ви почуєте у живому виконанні твори Баха, Штрауса, Вівальді, Моцарта, Паганіні тощо, а на одному з найбільших у Європі куполів Планетарію демонструватимуться проєкції сузір’їв.
Шоу “Інші”, Палац Україна
13 – 27 лютого
Цирк у сучасному світі – це не вистави з тваринами та клоунами, а акробатично-театральні шоу, що вражають. “Інші” – це симбіоз цирку, театру та музики, розповідь про фантастичне життя на Місяці. У Інших є неймовірні фізичні здібності, які вони з задоволенням продемонструють. Організатори обіцяють виступи еквілібристів, акробатів, жонглерів, пілоніста, які розширять ваші уявлення про фізичні здібності людини, та багато інших сюрпризів.
Екскурсія Місцями сили Києва
21 лютого
Які місця в Києві вважали магічними та такими, що дарують удачу, як виник вираз “місця сили”, де знаходяться “Дівич-гора” і “Чоловіч-гора”? Історик та екскурсовод Тетяна Адамус, відома нестандартними маршрутами містом, проведе глядачів незвичними куточками Києва та перекаже легенди про життя Києва. Доведені наукою факти, жодних нудних дат чи нав’язування певної точки зору – прогулянка має бути пізнавальною та цікавою. А що головне у таку погоду – вставати з дивану для цього не потрібно.
Фото взяти з сайтів організаторів заходів.
Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: АНТОН ПАНФІЛОВ, ЗАСНОВНИК ПОП-РОК ГУРТУ СLOUDLESS