UA
RU

КУДИ ПІТИ НА ВИХІДНИХ В КИЄВІ: 27-28 ЛЮТОГО

Редагувати переклад
Останній вікенд лютого проходять під знаком Лесі Українки, адже цього року ми відзначаємо 150-річчя від дня народження поетеси. Мистецьких подій, присвячених одній з головних жінок української літератури, багато, проте, звісно, маємо великий вибір інших розваг. Разом із кураторами виставкової компанії Amuseum Андрієм Качуро та Анастасією Гайдукевич-Качуро ми підібрали найцікавіші івенти найближчих вихідних.

ЛЕСІ УКРАЇНЦІ — 150

Кураторська екскурсія виставкою “Леся Українка — Лицарівна Belle Epoque”, Victoria Museum

27 лютого

Belle Epoque

Приватний музей костюма та стилю, присвячений міській моді 1830-1920 років, запрошує на виставку одягу та аксесуарів, що були модними у часи Лесі Українки. Куратори виставки Вікторія Лисенко та історик моди Мирослав Мельник з аутентичних експонатів з колекції музею зібрали близько 20 образів, натхненних фотографіями Лесі Українки. Вони пропонують уявити собі поетесу справжньою, близькою та реальною — елегантну жінку, прогресивну європейку, активну поборницю жіночих прав. Супроводжують виставку цитати з листування Лесі та фотографії. На кураторській екскурсії Мирослав Мельник розповість детальніше про тогочасну моду та саму Лесю на основі інформації, яку знайшов у особистих листах і архівах поетеси. Виставка триватиме до 9 березня.

Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен», Палац мистецтв “Український дім”

25 лютого — 8 березня

Леся Українка: 150 імен

Багатовимірний мистецький проєкт, присвячений Лесі Українці, тобто Ларисі Косач, матиме багато цікавих проявів — і виставку, і серію дискусій, і перформанс, і представлення першого 14-томного повного нецензурованого видання творів письменниці.
Перші три дні триватиме Косач Talks — дискусійна програма за участі літературознавців, письменників, перекладачів та культурних діячів (куратор — Євгеній Стасіневич). Також транслюватиметься опера «LE» режисера Влада Троїцького та музичної формації NOVA OPERA, що зображає Лесю як живу людину, розповідаючи, чим вона жила та про що мріяла. Також на відвідувачів чекає галерея портретів та скульптур, інтерактивна вікторина та багато іншого.

Читайте також: «ЧИ НЕ ЄДИНИЙ МУЖЧИНА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ»: ФАКТИ ПРО ЛЕСЮ УКРАЇНКУ

ВИСТАВКА

«Згадати той день коли», PinchukArtCentre

27 лютого — 15 серпня

Нікіта Кадан

У PinchukArtCentre цими вихідними відкривається групова виставка українських митців — «Камінь б’є камінь» Нікіти Кадана та «Хвостосховище» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, присвячена змінам в Україні за останні три десятиліття. Історія суперечлива, складна та багатогранна, і виставка будується на зіставленні робіт митців різних поколінь. Як зазначають куратори, роботи останніх років неможливо розглядати, не згадавши та не переживши заново Перебудову чи бурхливі 90-ті роки. Українці різних поколінь знаходяться між похмурим минулим та непевним майбутнім, прагненням до свободи та демократичних цінностей та потребою боротися за них із зовнішніми та внутрішніми ворогами.

ТЕАТР

Edith Piaf: життя в рожевому світлі, Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

28 лютого

Едіт Піаф

Яскрава, екстравагантна, пристрасна Едіт Піаф — музична зірка, паризький “горобчик”, ікона стилю та одна з найвідоміших француженок, людина зі складною долею. Вистава Ольги Гаврилюк присвячена історії кохання співачки. Вона не тільки переповідає життєвий досвід Едіт, але й показує, як невтомно йти до своєї мрії, шукати, знаходити, втрачати, але знаходити сили знову встати та вперто продовжувати рух.

ЕКСКУРСІЯ

Екскурсія у Фільмофонд Довженко-Центру

Раз на місяць з 27 лютого

кінофонд Довженко

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів, у якому зберігається понад 7 тисяч найменувань фільмів виробництва України та інших країн, створених з 1909 року. Раз на місяць він відкриватиме двері у свій архів, і це унікальна можливість зазирнути в закриті робочі простори: плівкове фільмосховище, кінолабораторію з унікальними машинами й апаратами, автентичні переглядові кімнати, кабінети контролю фільмових матеріалів, де працюють представники унікальних професій.

МУЗИКА

Гурт “Хорея Козацька”. “Христос родився, Бог воплотився!”, Національна філармонія України

27 лютого

хорея

Очільник гурту Тарас Компаніченко — кобзар, бандурист та лірник, заслужений артист України, ще з початку 90-х років займається відновленням традиційного кобзарсько-лірницького репертуару. “Хорея Козацька” існує вже понад 15 років та зосереджується на старовинній музиці, починаючи з Середньовіччя та до романсів початку ХХ століття. Концерт гурту — це машина часу, що переносить то в часи Київської Русі, то на ярмарок ХІХ сторіччя. Артисти не тільки виконують віднайдені музичні твори — думи, канти, запорізькі пісні, плачі, духовну та світську лірику, а ще й грають на унікальних старовинних інструментах — середньовічній і ренесансній лютнях, дуді, колісній лірі та інших, яких навряд чи десь іще можна побачити в роботі.

ДІТЯМ

Абетка кіномистецтва. Дитяча програма Музею кіно

Раз на місяць з 27 лютого

про кіно для дітей

Поки батьки гуляють кіноархівом Довженко-Центру, діти можуть бути поруч — на лекторії «Абетка кіномистецтва». Авторка проєкту — Марина Скирда, головний мистецтвознавець Музею кіно. Серія розповідей знайомить із кіно як мистецтвом, розповідає про його історію, жанри та види, а також технічні особливості й термінологію. Гарний старт для того, щоби закохатися в кіно на все життя.

Фото взяти з сайтів організаторів заходів

Читайте також: КАРТА ПАМ’ЯТІ: ІЛЛЯ ЧИЧКАН, ХУДОЖНИК

Статьи по теме