Куди українці їдуть вчитися?
Обираючи заклад вищої освіти, погляди українців все частіше спрямовуються в бік освіти за кордоном. Причому цей усвідомлений вибір робиться як батьками, так і самими абітурієнтами. Сучасна молодь відкрита процесам глобалізації та з великим інтересом готова приймати новий досвід, подорожувати і з легкістю відкривати для себе привабливі перспективи.
За статистикою, до 10% українських абітурієнтів щорічно обирають навчання за кордоном. Більше 80 тисяч українських студентів зараз навчаються за границею. Цей показник свідчить лише про одне: велика частина українців не задоволена вищою освітою, яка надається на території України, і бачить великі перспективи в навчанні за границею.
Основні країни, які в новому навчальному році вибирають батьки для навчання своїх дітей, куди українці їдуть вчитися:
Польща, Німеччина, Чехія, Канада, Іспанія, Італія, Австрія, Великобританія, США і Китай.
Лідером за кількістю українських студентів як і раніше залишається Польща, за нею слідом іде Німеччина. Польща приваблива територіальною близькістю до України і на перший погляд доступністю освіти і в деяких випадках можливістю «безкоштовного навчання за кордоном».
Але якщо придивитися до безкоштовного навчання в Польщі — виявляється, не все так гладко, як може здатися. Та й доступність освіти в іншій країні залишає бажати кращого. Дуже багато підводних каменів спливає по ходу навчання. Легке зарахування на навчання без зовнішнього незалежного оцінювання (без ЗНО) затьмарює проведення такого оцінювання після першого року навчання і за результатами цього ЗНО — можливе позбавлення стипендій, переведення на дорогий контракт, а іноді і відрахування.
Читай также: После бури: Меган Маркл ждет второго ребенка
Безкоштовне навчання в Німеччині доступне одиницям, які пройшли неймовірний контроль і відбір, до того ж, стипендія легко припиняється у разі недотримання одного з безлічі умовностей і правил, суворо діючих в німецьких вищих навчальних закладах.
Тож не дивно, що все більше студентів, відучившись в Польщі або Чехії один рік, починають шукати інші країни для навчання. І все частіше їх увагу привертають державні грантові програми навчання в Китаї. І не випадково, адже Китай впевнено зайняв лідируючі позиції на світовому ринку освітніх послуг. Китай — одна з трьох країн світу, з найбільшою кількістю іноземних студентів. За цими показниками Китай конкурує з такими країнами як Сполучені Штати Америки і Великобританія.
З метою участі українських студентів у грантових стипендійних програмах вищої освіти Українсько-китайський Центр Шовкового Шляху спільно з китайською стороною запустив єдину в Україні систему подачі заявок на гранти «China Study: Online». Перевірити свою долю може кожен, хто захоче подати заявку у вигляді платформи.
учеЗ кожним роком все більше громадян України їдуть навчатися в Китай. Чудовий старт перед обличчям нової глобалізації.