У рубриці “Культурний код” Marie Claire Ukraine дізнається у своїх героїв, що наповнює їх як творчих особистостей. Сьогодні у центрі уваги українська співачка Kler.
Її називають однією з представниць новою хвилею української поп-музики – вокалістка, автор та музикант Kler. Незадовго до початку своєї музичної кар’єри вона написала безліч пісень для інших відомих артистів, а тепер підкорює власними хітами ключові українські радіостанції.
На днях Kler представила свою нову роботу — відеокліп.Нестримана», На створення якого дівчину надихнули фантастичні мелодрами з вампірською тематикою.
В інтерв’ю Marie Claire співачка розповіла про улюблені фільми, серіали, книги, музику та особистості, які вплинули на її сприйняття світу.
У дитинстві я не любила читати, хоч у нас вдома була досить хороша бібліотека. Я була непосидючою дитиною, більше любила активні заняття — змагання з баскетболу чи репетиції перед шкільним концертом. Першою книгою, яку я усвідомлено почала читати, стала «Книжка для дівчаток». Декілька глав я подужала, але чомусь дуже подобалося перечитувати передмову до неї. А ще тоді я помітила, що коли читаю не вголос, чую чоловічий голос. Деякі книжки й досі так звучать.
А ось перша книга, яка мені по-справжньому сподобалася, – це «Оскар і Рожева Дама» Еріка-Еммануеля Шмітта. Прочитала її на одному подиху, буквально за кілька годин. Це історія про хлопчика, який захворів на рак, а «Рожеві Жінки» — це жінки, які доглядали у шпиталі за хворими дітьми. Коли Оскар дізнався, що йому залишилося жити лише 12 днів, одна з доглядальниць (бабуся Роза) запропонувала гру: щодня вважається за прожиті 10 років. Пам’ятаю, мене дуже зворушила ця історія.
У міру дорослішання я почала цікавитись книгами про психологію, про те, як влаштований світ, як працює мозок і так далі. Одна з них – «Трансерфінг реальності» Вадима Зеланда. Думка, яку часто згадую досі: «життя — це дзеркало, лише трохи із запізненням». Отже, все, що ми транслюємо у зовнішній світ, згодом нам і повертається.
З художньої літератури мені подобаються книги Гійом Мюссо «Ти будеш там?» і «Після» вони досить легко читаються і мені подобається тут поєднання реальності та фантастики. Люблю Бернара Вербера – “Імперія ангелів”, “Ми Боги”, “Дихання Богів”, “Таємниця Богів” – ці книги свого часу викликали бурю емоцій. Я ненавиділа, переживала, любила та вболівала за головних героїв. Тут дуже змішані фантастика, історія, міфологія, драма. Було відчуття, що дивлюся серіал. А ось зараз почала читати книгу “Анатомія скандалу” Сари Воен.
Іноді я сама пишу дитячі казки. Можливо колись їх покажу.
Читайте також: КУЛЬТУРНИЙ КОД РЕЖИСЕРА ГЕРМАНА НЕНОВА
Я дуже люблю кіно, незалежно від жанру. Люблю фантастику, бойовики, комедії, документальне кіно, екшн, іноді трилери та мультфільми. Звичайно, один із моїх улюблених фільмів — Гаррі Поттер. Важко сказати, скільки разів я вже переглядала всі його частини, адже щоразу помічаю якісь нові деталі. Люблю світ Marvel і потай мрію колись сама зіграти супергероя. Дуже сподобався фільм «Першому гравцю приготуватись» Стівена Спілберга – актуальна історія для нашого часу.
Ще хочеться виділити фільми на кшталт «Пірати Карибського моря» або «Валеріан та місто тисячі планет». Мені дуже подобається занурюватися у світ, де не існує меж, де можна створювати та вигадувати все, що завгодно. Це нагадує мені, що завжди потрібно мріяти на повну котушку.
Коли хочеться розслабитися та подумки відпочити, вибираю комедії. Мої улюблені: “Пропозиція”, “Охоронець кілера”, “Джуманджі”, “Маска”, “Поки не зіграв у ящик”. Такі фільми наповнюють мене натхненням, добротою та любов’ю. Особливо коли день не задався.
А коли все ж таки хочеться світлого смутку, вибираю гарні драми, як от «Гордість і упередження», «Зелена книга», «Прислуга», «Богемська рапсодія» та інші.
На карантині у мене з’явилося трохи часу на перегляд серіалів, які чекали на закладки. Наприклад, гучний «Чорнобиль». Це справді фільм-катастрофа, як його називають. Викликав і злість, і ненависть, і співчуття.
Ще подивилася серіал «Синя книга». Сюжет заснований на реально існуючому однойменному проекті, присвяченому дослідженню непізнаних літаючих об’єктів. У серіалі, звичайно, є художня вигадка, але історія заснована на реальних подіях того часу. Дуже цікаво та захоплююче. Жаль тільки, що серіал закінчився на найцікавішому моменті.
Залпом дивлюся детективи та розслідування. Люблю серіал “Елементарно” – переосмислення історій про Шерлока Холмса, де доктора Ватсона зіграла жінка. Дуже цікава режисерська хода. Ще чекаю на продовження серіалу «Люцифер» — фантастика про те, як диявол вирішив пожити на землі. Прекрасні саундтреки, з якими відразу занурюєшся в атмосферу, вбивства та розслідування, плюс любовна лінія. Важко відірватися.
Ще мені припав до душі серіал «Гарний лікар» від творців усіма улюбленого «Доктора Хауса». У центрі сюжету тут — геніальний хірург, молодий лікар із синдромом Саванта та аутизмом, який, однак, наділений унікальними здібностями. Багато в чому історія про те, як складно жити та адаптуватися в суспільстві, якщо хоч чимось відрізняється від основної маси.
І для легкого перегляду завжди раджу «Малкольм у центрі уваги». Смішний, подекуди безглуздий. Люблю як грає Брайан Кренстон, приголомшливий актор.
Читайте також: КУЛЬТУРНИЙ КОД ГРУПИ «ДАО ПАРК»
Я меломан, і мій плейлист досить різноманітний. У ньому є хіп-хоп, соул, поп-рок, класика… Є навіть кілька треків турецьких та єгипетських артистів! Наприклад, дуже люблю Amr Diab feat. R3HAB “Yetalemo”. Слухаю, в основному, дорогою кудись, під час прибирання чи в душі. Сусіди у мене хороші і не скаржаться на те, що музика в колонках зазвичай чергується з моїм заняттям по вокалу і грою на піаніно.
З новинок зараз на повторі GASHI – “Mama”, “Upset”, “Mr Ferrari” – дуже чекаю, коли вийде весь альбом. Якщо скласти плейлист з того, що слухаю найчастіше, там обов’язково будуть: Black Eyed Peas “Pump it”, Billie Eilish “Bellyache”, Don Diablo “Survive”, Jennifer Lopez “Medicine”, Duke Dumont “The Power”, Sam Sparro “Black & Gold”, The Black Keys “Howling For you”, Beyoncé “My power”, Dua Lipa “Don’t Start Now”, Lenny Kravitz “Low”, Nina Simone “Sinnerman”, Ricky Martin “Livin’ la Vida Loca». А з українських виконавців подобається Monatik, Ivan Dorn, Kadnay, Refidners (електронна сцена), The Hardkiss та Макс Барських.
Для мене прикладом завжди була моя сім’я. Саме завдяки близьким я зараз та, ким є — пишу свої пісні, не здаюсь, йду до мрії. А якщо говорити про знаменитості, які надихають, це люди, у яких я навчаюся і ким захоплююся. Харизматичні, сильні особи, вони теж помилялися, але завжди знаходили сили підніматися. Наприклад, Beyoncé та Lady Gaga — нескінченно талановиті артистки та справжні фанати своєї справи, віддаються йому повністю і з душею. Мене також захоплює Дженніфер Лопес, яка у свої 50 виглядає і почувається краще, ніж у 20, встигає і працювати, і бути прекрасною матір’ю. Насправді я в багатьох людях бачу риси, які допомагають щось усвідомити чи чогось нового навчиться. Напевно, тут головне розуміти чого хочеш і вірити у себе.