UA
RU

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки

Редагувати переклад
17 грудня у Fairmont Grand Hotel Kyiv відбулися читання поезій Лесі Українки. Камерний творчий вечір став дебютом для проєкту «Квітучі імпрези» та продовжив серію благодійних культурних подій, що вже традиційно влаштовують у готелі.

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 1

Ліричну героїню поезій Лесі Українки втілила популярна акторка театру та кіна Слава Красовська. У її візуальному образі можна простежити омаж реальним світлинам Лесі Українки. Вінок із живих квітів символізував юність поетки, канотьє – постійні мандри в пошуках комфортнішого для здоров’я клімату, капелюшок із вуаллю – траур за коханим чоловіком і шлюб із нелюбом.  Загалом, вбрання акторки відсилало до жіночих образів доби модернізму.

Леся Українка обожнювала квіти в реальному житті, згадками про них рясніютьсотні її творів – «Конвалія», «У магазині квіток», «Квіток, квіток, як можна більше квітів…», «Ти хотів би квіток на дорозі моїй?», «Калина»… Імпреза складалася із власне поезій і коротких життєвих замальовок. Офіційне прізвище літератки після заміжжя – Квітка-Косач, а критики, приміром, прозвали її «Ломикаменем» – вигадана назва едельвейсу. Тож, неможливо знецінити символізму квітів у долі Лесі Українки.

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 2

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 3

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 4

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 5

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 6

Розкішні інтер’єри Gold Lounge Fairmont Grand Hotel Kyiv повністю преобразилися завдяки флористам «Кловського саду». Квіти оживали просто з поезій Лесі Українки – їм надали право голосу, а не обмежили декоративною роллю. На меблях повивався такий метафоричний плющ, у голову вдаряли неймовірні пахощі гіацинтів, нарцисів, тюльпанів. А українські ружі від компанії «Асканія флора» стали головними дійовими особами поезії в прозі «Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами». Атмосферу вечора також підтримали й глядачі, які дотрималися заявленого квіткового дрес-коду: tea dress – для жінок, floral elements – для чоловіків.

На згадку про квітучу подію всі гості отримали символічні подарунки-компліменти – натуральний зефір із лавандовим смаком від studio.sweets та спеціально з цієї нагоди розроблену авторську чайну композицію від крамниці «Їжак з лісу».

«Квіток, квіток, як можна більше квітів…»: імпреза-читання квітучих віршів Лесі Українки-Фото 7

50% зібраних коштів були перераховані на опалення оранжерей Національного Ботанічного саду імені М.М.Гришка.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ЛЕГШЕ ПЕРЕНЕСТИ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА 

Статьи по теме