Закрити
UA
Життя

Лайфхакі від фотографа Анни Гольцберг

Поділись:

Фотограф із Києва Ганна Гольцберг спеціально для Marie Claire розповідає про секрети мобільної lifestyle-фотографії на прикладі зйомки на флагманський смартфон Huawei P20 Pro із потрійною камерою Leica та штучним інтелектом.

Фотографією Ганна займається вже дев’ять років: уперше цей чарівний світ їй показала мама – відомий київський психолог, давши 14-річній Гольцберг камеру до рук та розповівши, як змінювати діафрагму та витримку. Тонкощам роботи зі світлом вона навчилася у столичній студії «Фольга», а бажання дарувати людям впевненість у собі, розкривати їхній внутрішній світ і показувати, що треба любити себе обов’язково, передалося їй у спадок.

«Недаремно зйомки часто називають фототерапією – у процесі роботи з моделлю можуть відбуватися позитивні метаморфози і це завжди видно! – каже Ганна. – Мене надихає те, як люди реагують на свої знімки після закінчення фотосесії». А надихатися її роботами можна в Instagram на сторінках @annagoltsberg та @goltsberg – у професійному та особистому блогах.

Для Marie Claire Ганна розповіла про основи мобільної фотографії з прикладу зйомки на флагманський смартфон Huawei P20 Pro.

posts-to-db-Фото 1

Перше правило – протріть камеру! Так, це справді так, навіть якщо здається смішним. Ось йдемо ми з друзями, я роблю класний знімок, і вони питають: «Як тобі вдалося зробити таке фото?» Я беру їхній телефон, дивлюся – і розумію, що все дійсно виглядає по-іншому. Варто лише протерти камеру мікрофіброю (або «чарівним» олівцем для камер) і шанси зробити розкішне фото зростають у кілька разів!

posts-to-db-Фото 2

Для мобільної фотографії найважливіше – світло, пам’ятайте це! Найкраще світло у приміщенні – природне від вікна, якщо це предметна, портретна чи інтер’єрна зйомка. Фото на вулиці краще робити рано-вранці або ввечері, коли сонце м’якше і не даватиме різких тіней. Якщо ми говоримо про пейзажну зйомку – тут обмежень немає, важливим є горизонт і композиція кадру.

posts-to-db-Фото 3

Не забувайте про функцію HDR – її можна використовувати у кількох випадках. При зйомці пейзажів, щоб згладити надто сильний контраст між світлим небом та темною землею. У портретній зйомці на сонці або при яскравому електричному світлі, щоб риси обличчя не здавалися надто вибіленими, а також у зйомках при недостатньому освітленні або в контрсвітлі.

posts-to-db-Фото 4

Як зробити гарне селфі? Найкраще, коли світло падає на вас під кутом 40 градусів, тобто трохи зверху. Підійдіть до вікна, де немає яскравого сонячного світла, але є гарне розсіяне світло, яке створить ефект софтбоксу. Відмінно робити селфі на вулиці у похмуру погоду, коли немає різких тіней. І не забувайте про те, що зручний ракурс може піднести вас по-новому. Якщо у вас гострі риси обличчя, може підійти ракурс знизу, і трохи наполовину. У більшості випадків людям подобається знімати себе трохи зверху – руку потрібно тримати трохи вище обличчя. З Huawei P20 Pro зробити класне селфі просто – камера цього смартфона у прямому розумінні слова перетворює людину!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФОТОГРАФ Юлія ВЕБЕР ПРО СЕКРЕТИ ПОРТРЕТНОЇ ЗЙОМКИ

posts-to-db-Фото 5

Знімаючи у подорожах, завжди робіть кілька кадрів, щоб потім вибрати найкращий. Використовуйте стандартну програму «камера» – смартфон Huawei P20 Pro оснащений штучним інтелектом, який запропонує підкреслити те, що вважає головним у кадрі. При зйомці пейзажу автоматично можуть спрацювати режими «Небо», «Зелень», «Захід сонця», завдяки яким ваш знімок буде яскравішим, контрастнішим і так далі залежно від розпізнаного об’єкта або сцени.

posts-to-db-Фото 6

Я в абсолютному захваті від природного розмиття в камері смартфона Huawei P20 Pro вона робить настільки глибокі знімки, що їх практично не відрізнити від кадрів, зроблених на професійну камеру. Тому, якщо ви хочете зробити більш художнє фото – використовуйте режим «Діафрагма». Він автоматично розмиє фон і виділить потрібний об’єкт, а ви можете регулювати інтенсивність цього ефекту – діафрагма варіюється від 0,95 (найбільш розмите фон, підходить для портретів) до 16 (якщо хочете, щоб усі об’єкти були чіткими та різкими, наприклад, у зйомці пейзажів). Штучний інтелект у цьому смартфоні може сам визначити, що в кадрі знаходиться людина, та автоматично ввімкнути режим «Портрет» та розмити фон.

posts-to-db-Фото 7

Ділитись у соцмережах фотографіями їжі давно стало моветоном. Але якщо фудфотографія – ваше хобі чи професійне заняття, бажано, щоб це було не просто якесь блюдо, а оформлена композиція – гарна, естетична, яскрава. Я б рекомендувала розбавити їжу чи напої на фото предметами – додати журнал, блокнот чи інші реквізити, щоб кадр став цікавим, його хотілося роздивлятися. Останнім часом мені набридло знімати їжу зверху під кутом 90 градусів, тому я почала використовувати оптичний зум смартфона Huawei P20 Pro, який дозволяє зробити соковитий якісний кадр без втрати якості. Сміливо наближайте об’єкти!

posts-to-db-Фото 8

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЕКРЕТИ НІЧНОЇ ЗЙОМКИ ВІД ФОТОГРАФУ СЕРГІЯ ТИМОФЄЄВА

І насамкінець пару порад: фотографуйте у горизонтальному форматі – по-перше, це класика. По-друге, його ви завжди зможете обрізати або вертикальний, або квадратний. Не захаращуйте пам’ять телефону, завжди чистіть її! У вас має бути вільне місце. Вибирайте найкращі кадри, решту – сміливо видаляйте.  

Про флагманський смартфон Huawei P20 Pro

Ця новинка з’явилася в Україні навесні і відразу ж справила революцію на ринку гаджетів. Перший смартфон з потрійною камерою – вже сам собою сенсація, помножена на авторитет легендарного німецького виробника фотокамер і оптики Leica. Спільна інжинірингова група Huawei та Leica працює над створенням лінз, якими оснащені кілька поколінь флагманських смартфонів Huawei двох лінійок: P та Mate.

posts-to-db-Фото 9

Саме в Huawei P20 Pro – продумана та дуже вдала комбінація кількох важливих для мобільної фотографії факторів: основного сенсора з великою роздільною здатністю, монохромного сенсора та телеоб’єктива з трикратним оптичним зумом і навіть зі штучним інтелектом, який розпізнає об’єкти та самостійно вибирає потрібні параметри зйомки. Не потрібно бути професіоналом, щоб отримати результат, як у найкрасивіших акаунтах Instagram – яскраві, емоційні та живі, чіткі та контрастні знімки. З появою подібних можливостей смартфонів аматорські фотоапарати точно забудуть!