UA
RU

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі

Проект за підтримки glo™

glo™ призначений для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину

На правах реклами

Урбаністична кампанія «Місто VS Урбазаври» за підтримки бренда glo™ поставила на меті трансформування так званих Урбазаврів — занедбаних, некомфортних локацій в різних містах України. Серйозну мету вирішили втілювати у життя весело і фаново: glo™ зібрав у одну команду урбаністів з ГО “Міські реформи”, інфлуенсерів, Лесю Нікітюк як BIG HERO проєкту та простих українців, які й вирішували за допомогою онлайн-голосування, яким локаціям в Києві, Одесі та Харкові прийшов час трансформуватися. 

Перший етап великого шляху пройдено — головні Урбазаври країни визначені. За результатами голосування для змін обрали набережну річки Либідь у Києві, Грецьку площу в Одесі та Зелені сходи у Харкові.

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 1

Київ — Водозавр на узбережжі річки Либідь

Відкритий доступ до води у містах — важлива складова гармонійного життя. Відпочинок біля води допомагає знайти необхідне розслаблення та сповільнення у бурхливому ритмі життя мегаполісів.

Читай также: Vozianov создаст для дирижёра образ, напоминающий флаг

Подібні трансформації актуальні в усьому світі. Приклади яскравого перетворення прибережних річкових територій на популярні серед містян локації для прогулянок та відпочинку є у польському Любліні, французькому Нанті, американському Чикаго. І хоча Либідь відрізняється від прикладів масштабом, трансформація цієї локації дозволить звернути увагу на проблему доступу до води у Києві, задати тренд на подальше покращення цього та подібних місць — і, звичайно, відкрити містянам нове цікаве місце.

Авторка проєкту «Шукай!» Юлія Бевзенко, яка як CITY HERO виступає за трансформацію саме Водозавра на річці Либідь, впевнена, що трансформація дуже потрібна столиці:

«Київ — це не тільки Золоті ворота, це різні райони, в яких живуть і гуляють люди. Проводити час на вулиці у гарній, доглянутій зеленій зоні — що може бути краще, ще й влітку? На увагу заслуговують всі локації, всі покинуті місця. Але потрібно ж з чогось починати. Я вважаю, що всі будуть щасливі! Обіцяю приїхати туди з шампанським і своїми друзями, щоб розповісти всьому Києву, що тепер набережна річки Либідь готова приймати гостей. І всі прийдуть туди зі своїми друзями ».

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 2

Бренд glo™ разом із ГО «Міські реформи» відкриє киянам частину Либіді довжиною 650 метрів — від провулку Фізкультури до вулиці Івана Федорова. Команда урбаністів та архітекторів додасть сучасні артконструкції та облаштує локацію для комфортного відпочинку.

Я впевнена, що люди оцінять трансформацію моєї місцинки. Має вийти гарно!” — додає Юлія.

Харків — Хащозавр на Зелених сходах

Харків має великий потенціал як місто, у якому народжується альтернативна музика, електронні фестивалі, нові культурні події та генерація креативного кластеру. Проте інфраструктура не завжди встигає за цим динамічним розвитком — і поруч з гарними сучасними локаціями продовжують існувати занедбані куточки з великим потенціалом.

Бренд glo™ разом з урбаністами пропонують трансформувати Зелені сходи на крутий яскравий артмаршрут зі зручною навігацією та простором для відпочинку. Харківська CITY HERO локації-переможця, солістка групи Pur:Pur Ната Сміріна вважає, що це допоможе зробити район більш активною частиною міської інфраструктури:

«Якщо показати харків’янам потенціал Зелених сходів через класний дизайн і доглянутість, ця локація заграє новими фарбами і стане важливою для міста. У зв’язку з появою нового торговельного центру цей район активно розвивається останнім часом. На Мельникова з’явилося дуже багато новомодних в архітектурному плані будинків. Так що ці сходи в новому дизайні відмінно впишуться і будуть таким перехідним містком між центром міста і набережною, на якій теж дуже приємно гуляти. Мені здається, якщо змінити зовнішній вигляд Зелених сходів, більше людей стане там проходити і гуляти по набережній».

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 3

Одеса — Площозавр на Грецькій площі.

Площа — популярна локація, адже знаходиться в самому центрі; проте місця для відпочинку тут зовсім немає, і в літній час на площі безлюдно та дуже спекотно. Відомий теле- та радіоведучий Андрій Шабанов, CITY HERO, що виступає за трансформацію Площозавра, згадує, що так було не завжди:

«Те саме місце на Грецькій Площі, яке буде трансформоване, завжди було людним і галасливим. Прямо по центру цієї частини площі була кінцева зупинка громадського транспорту. Колись давно туди приїжджали трамваї, потім тролейбуси і автобуси. А тепер там тиша. Просто порожньо. Хотілося б знову вдихнути життя у це місце».

Ще один виклик — трансформувати простір так, щоб оновлення органічно доповнили архітектурний ансамбль історичного центру Одеси та не заважали іншим подіям, які потенційно можуть проходити на площі. Тактичний урбанізм знову стане у нагоді, бо внесені зміни будуть легкими та зможуть легко бути переміщені за потреби.

Загалом проєкт трансформації Грецької площі перетворить її на комфортний міський простір, де можна зупинитися та перевести подих, не покидаючи центру міста. Локацію планують облаштувати комфортними зонами для відпочинку, створити на локації тінь та додати зелені.

«Не люблю робити прогнози. Але, сподіваюся, це стане новим місцем тусовки в теплий сезон для одеситів і гостей південної столиці», — додає Андрій.

Леся Нікітюк і тактичний урбанізм: Локації, що будуть трансформовані у Києві, Харкові та Одесі-Фото 4

Де слідкувати за процесом трансформацій?

Слідкувати за процесом можна буде на сайті Urban Transformation та в Instagram проєкту.

Леся Нікітюк, BIG HERO битви з Урбазаврами, нагадує, що розслаблятися рано.

«Єєєс, ми обрали наші цілі — але попереду ще більш відповідальний етап, адже Урбазаври навряд чи так просто покинуть насиджені місця! Нам знадобиться вся ваша увага і наснага для того, щоб прогнати урбаністичних монстрів з їхніх лігв і остаточно трансформувати наші міста. Камон, ми зможемо!»

Наша редакція обожнює спостерігати за позитивними змінами на вулицях українських міст. А коли зміна не одна, а відразу три у трьох різних містах — то взагалі свято поза планом. Так що ми вже підписалися на  сторінку @urbasaurus, щоб не пропустити новини щодо трансформації локацій у Києві, Харкові та Одесі — і закликаємо вас зробити те саме!

Статьи по теме