UA
RU

Фільм “Люксембург, Люксембург” Антоніо Лукіча покажуть на Венеційському кінофестивалі

Редагувати переклад
Світова прем’єра нового фільму Антоніо Лукіча “Люксембург, Люксембург” відбудеться на 79-му Венеційському міжнародному кінофестивалі. Стрічка виробництва кінопродакшену ForeFilms змагатиметься за головну нагороду конкурсної програми “Горизонти”.

Люксембург, Люксембург

“За кілька днів до початку повномасштабної війни нам прийшов лист про те, що наш фільм відібрано до Венеційського кінофестивалю. Це була велика радість, але після 24 лютого постало питання – як встигнути закінчити фільм? Багато хто поїхав із країни, хтось був на фронті, команда була буквально розкидана по Україні та за її межами. Завдяки тому, що ЗСУ звільнили Київську область, частина команди та режисер змогли повернутися до Києва і продовжити роботу. Ми все ж таки встигли і зараз маємо честь представляти Україну на міжнародній кіноарені та зможемо говорити про війну з росією за допомогою культурної дипломатії”, — зазначають продюсери фільму Анна Яценко та Володимир Яценко.

“Люксембург, Люксембург” – це другий повнометражний фільм українського режисера Антоніо Лукіча. Попередня стрічка режисера, комедія “Мої думки тихі” стала лауреатом Національної кінопремії “Золота Дзиґа”, Національної премії кінокритиків “Кіноколо”, а також отримала спеціальний приз журі на Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах.

Люксембург, Люксембург 45

“Люксембург, Люксембург”, 2022

Фільм “Люксембург, Люксембург” розповідає про братів-близнюків, які намагаються дати раду власному життю, в якому раптово з’являється давно зниклий батько.

“В часи війни важко оцінити важливість потрапляння фільму в офіційну програму на фестиваль класу А – такий, як Венеційський. Так, це малесенька перемога – адже нашу культуру визнають. Так, наш прапор і наша країна будуть представлені на форумі, гідному, наприклад, Ліги Чемпіонів або Чемпіонату Світу – тільки в кіно. Чи важливо це для суспільства? Я не соціальний аналітик і не можу цього передбачити. Ми робили цей фільм самовіддано для наших людей і мріємо про те, щоб якомога більше наших людей змогли його подивитись в наших кінотеатрах та отримати емоцію. А фестивалі – це хороший початок цієї подорожі фільму, який з часом буде жити своє окреме життя, за що ми їм дуже вдячні. В мирні часи це могло б запаморочити голову та змусити пишатись, а зараз це, скоріше, привід бути почутим, бодай у колі кіноіндустрії та прихильників кіно у всьому світі. Почутим мовою цікавого кіно та актуальних тем сьогодення та майбутнього”, – каже режисер фільму Антоніо Лукіч.

Головні ролі у стрічці виконали учасники реп-гурту “Курган і Agregat” – брати Раміл та Аміл Насірови. Виробництвом фільму займався кінопродакшен ForeFilms. Стрічка створена за підтримки Держкіно України.

Люксембург, Люксембург 2 456

“Люксембург, Люксембург”, 2022

79-й Венеційський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 31 серпня до 10 вересня.

Читайте також: МУЖЧИНА ГОВОРИТ: РЕЖИССЕР АНТОНИО ЛУКИЧ

Статьи по теме