Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну

Редагувати переклад

В Києві стартував другий Тиждень Українського Дизайну та Інновацій. Це найбільший в Україні мультидисциплінарний фестиваль, що об’єднує різні напрямки дизайну – від графічного та дизайну інтер’єру до архітектури і мистецтва.

Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну-Фото 1

«У найскладніші часи мистецтво завжди додавало натхнення людям, підтримувало, ставало методом вираження власних думок і рефлексії. Сьогодні, в умовах воєнного часу, мистецтво набуває нового значення. Ми хочемо показати повний спектр українського дизайну як виду мистецтва. Багатогранного і змістовного. Тиждень Українського дизайну покликаний надихнути українців, додати наснаги, віри та сил. А ще – підкреслити нашу самобутність як креативної і творчої нації», – говорить Катерина, організатор фестивалю.

У програмі – понад 70 подій як для професійної дизайн-спільноти, так і для широкої аудиторії. Вони проходитимуть протягом тижня у різних локаціях Києва.

Програма воркшопів та майстер-класів дасть змогу гостям відкрити для себе нові напрямки для творчості та отримати практичні навички в них. Наприклад, на майстер-класі з гончарства від Юрія Марко, головного майстра GORN Ceramics, відвідувачі зможуть власноруч створити керамічний виріб. Воркшоп від Kyiv Drawing School з ліногравюр познайомить з мистецтвом створення гравюр на лінолеумі. 

Тиждень Дизайну дає змогу не просто зануритись у світ дизайну і креативу та надихнутись, але і дізнатись більше про сучасне українське мистецтво, дослідити культурну спадщину та прослідкувати вплив історичних подій на розвиток сучасного дизайну.

Так, на воркшопі «Ближче. Мозаїка України» відвідувачі зможуть створити власне мозаїчне панно і відкрити для себе творчість українських майстрів мозаїки, чиї монументальні роботи зруйновані ворогом в Маріуполі, а також в окупованому нині Донецьку. А митці творчої майстерні «ЯР» навчать відвідувачів секретам писанкарства та розкажуть про особливості автентичних орнаментів різних регіонів України.

Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну-Фото 2

Ключовою подією Тижня Дизайну стане перший великий Дизайн-Маркет, що відбудеться 6 квітня в Мистецькому Арсеналі. Там візьмуть участь понад 100 українських брендів, що представлять колекції меблів, предметного дизайну, декору,   витворів гончарного мистецтва, прикрас та інші ексклюзивні товари. З лекціями та майстер-класами виступлять провідні дизайнери та архітектори країни: Вікторія Якуша, Олег Волосовський та Дмитро Аранчій, засновниці GUNIA Project Марія Гаврилюк та Наталія Каменська та інші. Серед спікерів будуть і представники інших креативних індустрій. Наприклад, своїми поглядами на сучасне мистецтво поділиться український музикант і колекціонер мистецтва Павло Гудімов.

Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну-Фото 3

Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну-Фото 4

В ТРЦ «Домосфера» пройде цілий ряд заходів, дискусій, лекцій та майстер-класів для експертів індустрії і тих, хто хоче розвиватись в сфері дизайну та архітектури. Як ефективно використовувати штучний інтелект  для створення дизайну? Що потрібно знати для створення сильного особистого бренду дизайнера? Чим відрізняється просто житло від затишної оселі? На ці питання дадуть відповідь досвідчені дизайнери та спеціалісти дотичних сфер. Також в ТРЦ «Домосфера» відбудеться виставка предметного дизайну, де будуть представлені вироби від українських авторів, які відзначені міжнародними нагородами.

Тиждень Українського Дизайну та Інновацій – це також платформа для розвитку та навчання. У двох університетах Києва цілий тиждень проходитимуть спеціальні лекції та виставки для студентів.

Детальну програму можна подивитись на офіційному сайті Ukrainian Design and Innovation Week або всоцмережах. Вхід вільний, за попередньою реєстрацією. 

Майстер-класи з писанкарства і мозаїки, лекції провідних дизайнерів та архітекторів країни та перший великий Дизайн-Маркет: головні події Тижня Українського Дизайну-Фото 5

Читайте також: LOUIS VUITTON СТВОРИЛИ КЕЙСИ ДЛЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ФАКЕЛА І МЕДАЛЕЙ 

Статьи по теме