UA
RU

Міжнародна Букерівська премія: хто переміг у 2024 році

Редагувати переклад

Міжнародну Букерівську премію 2024 року отримали німецька письменниця Єнні Ерпенбек і перекладач Міхаель Гофманн. Переміг роман «Кайрос». 

Міжнародна Букерівська премія: хто переміг у 2024 році-Фото 1

Міжнародну Букерівську премію 2024 року отримав роман «Кайрос» (Kairos) Єнні Ерпенбек у перекладі Міхаеля Гофманна. Єнні Ерпенбек стала першою німецькою письменницею, яка отримала цю премію. «Кайрос» розповідає про руйнівний роман між молодою жінкою та літнім чоловіком у Східному Берліні 1980-х років. Автор роздумує про надію та розчарування. Водночас ставить складні питання про свободу, вірність, кохання та владу.

«Це приватна історія великого кохання та його занепаду. Але це також історія розпаду цілої політичної системи. Простіше кажучи: як те, що здається правильним на початку, може перетворитися на щось неправильне?» — розкрила ідею роману «Кайрос» Єнні Ерпенбек. 

Міжнародна Букерівська премія 2024 переможець Kairos

Міжнародна Букерівська премія знайомить читачів з найкращими романами та збірками оповідань з усього світу, які були перекладені англійською мовою та опубліковані у Великій Британії або Ірландії. Сума винагороди складає 50 тисяч фунтів стерлінгів. Її розподіляються порівну між автором та перекладачем. 

Нагадаємо, що у 2023 році Міжнародну Букерівську премію отримав роман «Притулок часу» (Time Shelter) болгарського письменника Георгі Господинова. Дія роману також відбувалася у Європі після падіння залізної завіси. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: The Booker Prizes, David Parry / Booker Prize Foundation

Читайте також: АМЕРИКАНСЬКА КІНОАКАДЕМІЯ НАЗВАЛА ДАТУ ЦЕРЕМОНІЇ НАГОРОДЖЕННЯ ПРЕМІЇ ОСКАР-2025

Статьи по теме