Міжнародний фестиваль клаптикового щастя

11-13 червня 2021, Ден-Андел, Гронінген, Нідерланди.

Уже вдруге в історії світового печворку роботи українських майстрів клаптикового шиття здобувають першість на Міжнародному фестивалі печворку «Quiltfestival Noord-Groningen 2021». Темою цьогорічного виставкового конкурсу був «Подив».
Перемогла робота української родини Наталії та Іллі Лашків – клаптикова ковдра під назвою «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все!». Оцінювало роботи шестеро членів експертного журі на чолі з головою суддівства Хільде ван Шаарденбург. Оголосили і нагородили переможців фестивалю в п’ятницю, 11 червня 2021 року, під час прямої трансляції з Ден-Андела (Нідерланди).

Квілт «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все!» створено з бавовняних клаптиків, які зшиті і простьобані вручну. Також у ньому застосовано унікальну авторську техніку вишивки текстильною соломкою, що походить з вишивки натуральною соломою, яку розробила Наталія Лашко зі своїм чоловіком Володимиром ще у 80-х. Пізніше цю техніку опанував їх учень – син Ілля. Вишивка текстильною соломкою нагадує живопис імпресіоністів й дозволяє кольоровим відтінкам бавовняних «соломинок» змішуватись та мерехтіти на відстані.

Міжнародний фестиваль клаптикового щастя-Фото 1

У центрі клаптикової ковдри зображено японську дівчину в національному вбранні з вагасом у квітучому вишневому саду, де літають птахи – японські білоочки – часті героїні в японському мистецтві.

Читай также: Красота от природы: Звезды, которые отказались делать пластические операции

Міжнародний фестиваль клаптикового щастя-Фото 2

Квілт-переможець — «Весна іде, любов несе, цвітуть сади, радіє все!», створений Наталією Лашко та Іллею Лашко

Ідея створення квілту виникла після знайомства авторів з групою японських майстрів на виставці арттекстилю та кімоно в Божоле (Франція). Пізніше Наталія Лашко була запрошена на фестиваль «Samskara: «Загадкова Японія», що відбувався в Києві у 2019 році. Майстриня настільки захопилася представленими експонатами – ляльками кокеші, кімоно для дівчат та жінок, вагасами – що захотіла ще більше дізнатися про традиції, культуру та мистецтво Японії. Невдовзі на просторах Інтернету натрапила на світлину з човном, що пливе по річці вщент покритій рожевими пелюстками сакури, яка й дала поштовх до створення багатопланової композиції з рухом всередину і вглиб. Автор світлини фотограф Нарумі Косака з Токіо люб’язно дав згоду на використання його зображення у створенні майбутнього квілту. А японська майстриня клаптикового шиття Кейко Накомура з Осаки консультувала Наталію та Іллю в процесі створення квілту, який і став переможцем на цьогорічному фестивалі в Нідерландах.

Міжнародний фестиваль клаптикового щастя-Фото 3

Свою назву він теж отримав не випадково. Адже весна завжди радує і дивує людину, і слова з пісні Ніни Матвієнко неймовірним чином передають суть і задум композиції, дух фестивалю й назву конкурсу.

Такий професійний прорив і світове визнання українців укотре відкривають нові шляхи для розвитку клаптикового шиття в Україні, надають можливість майстрам брати участь у виставках світового масштабу в США, Канаді, Австралії та країнах Європи, експонувати й поширювати український стиль та унікальні авторські техніки, а також запрошувати іноземних майстрів до приїзду в Україну, відвідування виставок клаптикового шиття й культурного обміну досвідом технік створення квілтів.
Наталія та Ілля Лашки – родина майстрів з Кам’янця-Подільського. Нагадаємо, що у 2019 році робота майстрині «…Йшла до нього, наче місячна царівна» здобула перемогу на 45 Міжнародному фестивалі печворку в Х’юстоні (США).

Пишаємося майстрами України!
Все буде печворк з Україною в серці!

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Читайте также