UA
RU

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами

Міністерство культури та інформаційної політики поповнило Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України чотирьма новими елементами. 

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами-Фото 1

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився чотирьма новими елементами. Міністерство культури та інформаційної політики додало сюди:

  • традиційну народну гру «Ашик»:
  • традицію виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен»; 
  • культуру традиційної гуцульської сирної пластики; 
  • весільний обряд «Читання корони». 

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами-Фото 2

Традиційна народна гра «Ашик» розповсюджена на півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів. Зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району. 

Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» родом з села Чортовець Городенківської міської ради. Вона також розповсюджена у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. А саме, у Чехії, Франції, Португалії, Польщі.

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами-Фото 3

Культура традиційної гуцульської сирної пластики побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району. А також у селах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району. Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону. І в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія. Елементи мають свої особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування.

Весільний обряд «Читання корони» розповсюджений на теренах Волинської області.

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами-Фото 4

Нематеріальна культурна спадщина — це звичаї, знання, навички. А також пов’язані з ними інструменти, предмети й артефакти, визнані спільнотами. Вони передаються від покоління до покоління і постійно відтворюються. Відображають історію та формують почуття самобутності. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: УКРАЇНА НАПРАВИЛА ДВА ПОДАННЯ ДО СПИСКУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Статьи по теме