Заповідні зони, рожеві озера, водоспади, острови і навіть пустеля – яких природних чудес немає в нашій країні. Разом з tripmydream продовжуємо знайомитись з нашою дивовижною країною. Сьогодні поговоримо про п’ять найцікавіших місць України, в яких неодмінно варто побувати.
У нашій країні є сама, що не є справжня пустеля. Розташувалася вона у багатій на природні чудеса Херсонської області – за 30 км від Херсона. Колись на цьому місці зеленів степ, але наприкінці XIX століття сюди прибув землевласник Фрідріх Фальц-Фейн. Його сімейство було направлено в Таврію Катериною II з метою навести порядки та сприяти розвитку регіону.
Його першим рішенням було завезти сюди мільйон овець у господарських цілях. Ось тільки він не врахував, що така кількість овець здатна знищити весь трав’яний покрив місцевих країв. Так і сталося: вівці зробили свою справу і під Херсоном утворилася пустеля. Щоб зупинити її поширення, довкола було висаджено 100 000 гектарів соснових лісів. Проте пустеля залишилася значних розмірів – 162 000 га. Це найбільший піщаний масив Європи!
Читайте також: 5 МІСЦЬ УКРАЇНИ З ЧАРІВНОЮ ПРИРОДОЮ
Продовжуючи тему Херсонської області, не можна не сказати про Асканію-Нову. Це унікальне місце також започаткувала родина Фальц-Фейнів. Після невдалої історії з вівцями Фрідріх Фальц-Фейн взявся за збереження природи місцевих степів і в 1898 заснував заповідник Асканія-Нова. Поступово він почав завозити туди звірів з інших країн та акліматизувати їх у степу.
Наразі площа заповідної зони становить 33000 га, а на її території налічується понад 3000 видів тварин та 500 видів рослин. 69 із представлених видів тварин занесено до Червоної книги України. Де ще в Україні побачиш у дикій природі зебру, сайгака чи, наприклад, верблюда? Приїжджайте і побачите це диво на власні очі.
Дивлячись на фото цього тунелю можна подумати, що це фотошоп, але, насправді, це цілком реальна краса! Видання Daily Mail навіть включило тунель до ТОП-10 найромантичніших маловідомих місць планети.
Тунель знаходиться на Волині, неподалік міста Клевань. Він утворився з рослинності, що вигадливо переплеталася між собою, навколишня ділянка залізниці між селищами Клевань і Оржев. Періодично тут проходить поїзд, який підтримує еталонну форму тунелю.
Приїжджайте сюди на романтичну прогулянку, місце і справді чарівне! Вважається, що якщо закохані загадають тут бажання, воно неодмінно збудеться, якщо їхні почуття справжні. Врахуйте, що у всій красі тунель можна застати з травня до жовтня. Влітку не забудьте захопити спрей від комах – вони тут нещадні.
Читайте також: 12 НАЙЗВИЧАЙНИХ ПАМ’ЯТНИКІВ УКРАЇНИ
Ви, напевно, не раз бачили в соцмережах фото гарних балійських водоспадів, але й у нас в країні є водоспади не гірші. Наприклад, карпатський водоспад Женецький Гук! Його висота – 15 метрів, і це найбільший водоспад Карпат.
На відміну від інших карпатських водоспадів, до Гука досить легко дістатися. З Татарова чи Микуличина потрібно під’їхати рейсовим автобусом до повороту на Гук і пройтися кілька кілометрів ґрунтовою дорогою. Найбільш ефектно водоспад виглядає навесні – після танення снігу.
Кінбурнська коса – це 40-кілометровий півострів, який з одного боку омиває Чорне море, з іншого – Дніпро-Бузький лиман. Вважається, що саме Кінбурн був прототипом того самого Пушкінського Лукомор’я, а ще косу називають «українськими Мальдівами» і на це є підстави. В інфраструктурному плані до «Мальдів» далеко, зате яка природа! Вода тут і справді чиста, природа первозданна, а знайти безлюдний пляж не важко.
Це одна з найчистіших морських курортних зон України: тут мешкає близько 260 видів диких птахів, а до берега часто припливають дельфіни. Приїжджайте сюди по спокійний відпочинок в екологічно чистому місці.
Це далеко не повний список дивовижних місць, якими багата наша країна. Минулого разу я писала про рожевих озерах Херсонської області, а наступного разу розповім про нові незвідані і вражаючі місця нашої країни. Stay tuned!