UA
RU

Нобелівська премія миру — Володимиру Зеленському: європейські політики висувають президента України

Редагувати переклад
11 березня європейські політики направили до Нобелівського комітету листа з проханням розглянути кандидатуру президента Володимира Зеленського та народ України на Нобелівську премію миру.
Володимир Зеленський

Фото: instagram/zelenskiy_official

Номінації зазвичай мають бути подані до 1 лютого року присудження. Але європейські політики попросили зробити виключення та спростити процедуру розгляду кандидатур, що й було викладено в листі до комітету Нобелівської премії.

«Сміливі українці та українки борються за збереження демократії та самоврядування. Від стійкого спротиву демократично обраного президента України Володимира Зеленського до чоловіка, який зі сльозами на очах прощається з родиною, щоб захищати свою країну, весь народ України піднявся на спротив силам авторитаризму… Ми віримо, що зараз саме час показати народу України, що світ на їхньому боці», – зазначено у зверненні.

«Ми розуміємо, що це порушення процедури, однак віримо, що воно виправдане через поточну безпрецедентну ситуацію. Наш демократичний обов’язок – протистояти авторитаризму та підтримувати народ, який бореться за демократію та право на самоврядування», – додали європейські політики.

Листа підписали: колишній міністр закордонних справ Естонії, член Європейського парламенту Урмас Пает, директор з політичних питань Гаазького центру стратегічних досліджень та колишній член парламенту Ган тен Бруке, член Європейського парламенту та віцепрезидент EV Естер де Ланж, член Європейського парламенту Катрін Лангензіпен, колишні міністри оборони Нідерландів Анк Бейлевелд та Йоріс Воргоєв, колишній прем’єр-міністр Естонії Андрус Ансіп, колишні міністри закордонних справ Нідерландів Бернард Бот, Берт Коендерс та Максим Ферхаген, колишній віцепрем’єр-міністр Нідерландів, прем’єр-міністр Європейського парламенту Гай Верхофстадт та інші.

Нобелівських премій. Відповідно до волі Альфреда Нобеля, Нобелівську премію миру мають присуджувати тому, хто «зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів».

#ВсеБудеУкраїна!

Статьи по теме