UA
  RU

  Нове відео «Бумбокс»: про ангелів, перевертнів та голандський живопис

  Ідея нового відео гурту "Бумбокс": крізь призму символізму класичного голландського натюрморту, зміксувавши предмети різних епох, показати сувору українську реальність зразка 2020 року. Сам автор ідеї - фронтмен гурту Андрій Хливнюк за для реалізації задуму погодився "нанести" на тіло 16 татуювань.

   

  Бумбокс Ангела 1


   

  Бумбокс Ангела 3
   

  «Ми зняли абсолютно диявольське відео, якщо дотримуватись принципу «диявол криється в деталях «, — ділиться режисер відео Стас Гуренко. — «Кліп «Ангела» не вдасться подивитися один раз. Щоб просто побачити всі деталі і «зчитати» меседжі, закладені у відео, його доведеться переглядати і часто ставити на паузу. Кожен предмет, а їх в кліпі багато, має своє значення, з деякими пов’язані реальні історії з життя нашої країни.»


  Кліп “Ангела» — це життя головного героя за п’ять хвилин і спроба за ці ж п’ять хвилин показати, що роз’їдає нашу країну впродовж 30 років з моменту здобуття Україною незалежності: натюрморти змінюють сцени з Андрієм, який співає, кричить, стрибає, тіло якого вкривається татуюваннями на кримінальну, любовну, військову й релігійну тематику, шрамами та опіками. Зі “свого хлопця» Андрій Хливнюк перетворюється на персонажа, за якого ви навряд чи схочете віддати заміж свою дочку.

  Читайте також: Мужчина говорит: фронтмен «Бумбокс» Андрей Хлывнюк


  «В чому цікавість кліпу? Хлопці (Олексій Согомонов — продюсер Бумбоксу і Стас Гуренко — режисер кліпу «Ангела») вхопилися за мою ідею з голландським натюрмортом. Я запропонував метафоричність. Не вигадувати, а згадати голландський ренесанс і показати тими ж фарбами, тими ж засобами реальність, яку тоді вони показували і яка є зараз. Усі знають, як багато було табу в мистецтві XV-XVII столiть. Кожна річ на натюрморті тодi мала символічне значення, а якщо вони разом, ці речі, то це кричущий символізм.

  За період від написання пісні до видання кліпу пройшло достатньо подій в Україні і в світі, вагомих настільки, що би можна було заховати їх в тіло цього кліпу і в натюрморти, які ми використали там… Деякі дуже прямолінійні, над деякими доведеться “постопкадрити” тим, кому це цікаво, і подумати, чому це, звідки це, до яких подій приурочено?.. Це протест, нагадування? Так, клiп “Ангела” — нагадування нам в першу чергу, як авторам, про те що мистецтво має задавати питання суспільству і реальності. Iнакше це обслуговування якихось найпростіших банальних людських “хочу”, — розповів Андрій Хливнюк.

  Бумбокс Ангела 2  Бумбокс Ангела

  Бумбокс Ангела 4


  Читайте також: Ахтем Сеітаблаєв, Антоніо Лукіч пояснили, чому кіно має бути доступним

  Кліп «Ангела» мав будуватися на трьох сюжетних лініях. Перша — натюрморти. У другій — Андрій Хливнюк та його трансформація. У третій — бюст античної богині, на якому як на Андрії, згідно розвитку подій, з’являються синці, шрами. Бюст був виготовлений в Одесі й надісланий до Києва, причому в процесі пересилки на плечі у богині з’явилася пристойних розмірів тріщина, яку замаскували накидкою. «Богиня» успішно зіграла свою роль, але сцени зі статуєю були вирізані на вимогу Андрія Хливнюка, незадоволеного результатом. Як пасхалку, Стас Гуренко вставив на 3:59 кадр з богинею, побачити який зможе допитливий глядач.

   


  Статьи по теме