UA
RU

Новітні методи контрацепції: що потрібно про них знати

Редагувати переклад

Питання контрацепції завжди турбувало людей, особливо з настанням сучасної епохи. І, завдяки науковому прогресу, ми можемо планувати сім’ю так, як зручно нам. Широке використання контрацептивів відкрило перед жінками можливості, які раніше були недоступні.

У цій статті ми поговоримо про новітні методи контрацепції, а також про ймовірну появу нових засобів попередження небажаної вагітності.

Тестується новий чоловічий контрацептив

На ринку представлено безліч жіночих контрацептивів: різноманітні гормональні протизаплідні пігулки, ін’єкції, імплантати, жіночі презервативи, внутрішньоматкові контрацептиви, а також – сперміцидні засоби місцевої дії. Якщо не підходить один – можна завжди підібрати інший, в цьому немає особливої проблеми. Однак, при всьому цьому різноманітті, вчені досі б’ються над створенням надійних протизаплідних засобів для чоловіків.

На сьогодні чоловікам доступний тільки бар’єрний метод контрацепції – презерватив. Але скоро ситуація має всі шанси змінитися в позитивну сторону.

В цьому році стало відомо, що досліди препаратів з триптонідом — речовиною, що проявляє протизаплідний ефект, увінчались першим успіхом. Піддослідні миші та мавпи після однократної дози цієї речовини не могли виробляти діючі сперматозоїди. Фертильність же відновилась вже через чотири-шість тижнів.

Новітні методи контрацепції: що потрібно про них знати-Фото 1

Звичайно, у 2021 році ми не побачимо на полицях аптек нових контрацептивів для чоловіків, але зрушення у цій області радують.

Читай также: Дженнифер Энистон вспомнила приглашенную звезду “Друзей”, который вел себя высокомерно 

Найдієвіші засоби контрацепції для жінок

На відміну від чоловічих методів контрацепції, жіночі більш розвинуті та з кожним роком стають все більш дієвими.
Лікарі вважають, що комбіновані оральні контрацептиви – це засіб, який має повне право називатись новітнім. Що ж це таке?
Комбіновані оральні контрацептиви, або як їх прийнято скорочувати, КОК – це гормональний контрацептив, що містить в собі поєднання природних статевих гормонів жіночого організму: прогестагенів та естрогенів.

Принцип роботи КОК:

  • Коли пігулка поступає в організм жінки, діючі речовини в ній створюють такий рівень гормонів, який зазвичай є в другій половині менструального циклу.
  • Організм не виробляє власні гормони, припиняючи дозрівання фолікулів в яєчниках.
  • Внаслідок цих дій овуляція не настає, а можливість запліднення, звичайно ж, відсутня в такому разі.

Ще один гормональний засіб контрацепції для жінок, який вважають новітнім та дієвим – це протизаплідний імплантат. Це невеликий за розміром стрижень, що імплантується під шкіру, зазвичай – в плече.

Новітні методи контрацепції: що потрібно про них знати-Фото 2

Принцип роботи протизаплідного імплантату:

  • Після вживлення з імплантату виділяється невелика доза синтетичного прогестагену.
  • Він пригнічує овуляцію і зачаття не відбудеться.

Це довготривалий засіб контрацепції: його встановлюють на період до трьох років. Але ефективність говорить сама за себе: до 99% при правильному вживленні!

Недоліки новітніх засобів контрацепції

Обидва ці засоби мають одну велику неприємність: вони не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Саме тому лікарі рекомендують використовувати також презерватив, якщо ти не впевнена у своєму партнері на всі сто відсотків.
Обирай для себе надійні засоби контрацепції, та при цьому пам’ятай, що безпечний секс – це не тільки про захист від незапланованої вагітності.

Статьи по теме