Ілля Ковтун – срібний призер Олімпійських ігор 2024 у спортивній гімнастиці

Український гімнаст Ілля Ковтун став срібним призером Олімпійських ігор 2024. Це — перша олімпійська медаль спортсмена і сьома медаль України в Парижі.

Олімпійські ігри 2024 Ілля Ковтун срібло

У заключний день змагань зі спортивної гімнастики олімпійська збірна України здобула медаль. Український гімнаст Ілля Ковтун став срібним призером Олімпійських ігор 2024 у вправах на паралельних брусах.

Ілля Ковтун — дворазовий чемпіон Європи на цьому приладі. Він відкривав сьогоднішній фінал. Українець задав високу планку суперникам, виконав комбінацію з коефіцієнтом 7.0, що стало найвищою складністю серед восьми фіналістів. З результатом 15.500 бала 20-річний гімнаст з Черкас завоював свою першу в кар’єрі олімпійську медаль. «Золото» виборов Цзоу Цзиньюань з Китаю (16.200). «Бронзу» — Ока Сінносуке з Японії (15.300), який вже є дворазовим чемпіоном Парижа-2024.

Це — перша олімпійська медаль у кар’єрі Іллі Ковтуна та сьома медаль олімпійської збірної України в Парижі. Раніше золоті медалі завоювали українські фехтувальниці-шаблістки і легкоатлетка Ярослава Магучіх. Срібним призером Оліпійських ігор став стрілець Сергій Куліш. «Бронзу» здобули фехтувальниця-шаблістка Ольга Харлан, легкоатлети Ірина Геращенко та Михайло Кохан. Наразі Україна з двома золотими, двома срібними і трьома бронзовими медалями посідає 18-ту сходинку.

Автор: Яна Панюшкіна