UA
RU

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці

Редагувати переклад
DOG MA – соціальна ініціатива, яка закликає всіх при виборі собаки не звертати увагу на породу і брати одного з вулиці або притулку.

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 1

«Ідея проекту виникла кілька років тому, поки у нас із дворняжками ще не ходили хіпстери, а тільки бабусі й дідусі. Я була в Європі і побачила, що люди абсолютного різного віку і статусу гуляли по європейських столицях з дворнягами. Тоді мені це «порвало шаблон» і я вирішила, що це потрібно показувати у нас, і теж «рвати шаблони» в наших головах, про те що безпородна собака – це негарно» – ділиться авторка Тася Плєшивцева.

Спочатку проект авторка задумувала як відео. У першому ролику, який вийшов восени 2019 року, взяли участь alyona alyona, Alina Pash, СТАСІК і Apache Crew. Але зрозумівши, що одними відео вирішити таку глобальну проблему як бездомні собаки, буде непросто – проект вийшов за формат відео.

Незабаром у DOG MA з’явилися соцмережі, де розповідають про те, чому порода неважлива, дають корисні поради по догляду за собаками, а також фотопроект про городян та їх вихованців з цікавими історіями. Потім на вулицях Києва і в метро з’явилися сітілайти із закликам забити на породу і брати собак з вулиці і притулку. Під час карантину разом з артистами проект зібрав кошти на закупівлю корму для продуктових наборів, які привозять самотнім пенсіонерам, у яких часто тварини –єдині друзі, а спільно з Кураж Базар DOG MA провела безпородного тусовку собак.

Читай также: Black Friday: 6 трендов сезона, которые нужно успеть купить на скидках 

Сьогодні проект DOG MA презентує нове відео, в якому взяли участь ONUKA, гурт KADNAY, Юлія Юріна (YUKO), DJ NASTIA, DAKOOKA, Оксана (раёк), Ангеліна Романовська (Open Kids) і Єлизавета Василенко (акторка серіалу «Школа»). Озвучила ролик актриса театру ДАХ і вокалістка групи ЦеШо – Марічка Штирбулова.

Проект відбувся за підтримки компаній Animal-ID.net і Клуб 4 Лапи, бренду WAUDOG, а beauty-партнером виступив G-bar.

Режисерами відео виступили Тася Плєшивцева та Діма Елісіченко.

«У цьому відео ми хотіли передати лайфстайл молодих, вільних і широкомислячиx. Ці люди відкинули умовності та шаблони. Вони не дотримуються моди, вони її задають. Вибираючи собаку – вони вибирають одного, а не аксесуар з чергового популярного фільму, де була «така мила породиста собачка і я хочу таку». В одному з коментарів до відео я почула невеликий докір, що по відео не видно, що це безпородні собаки. Так в цьому і суть! Я хочу показати, що поруч із тобою, таким класним і красивим, будь-яка собака ставатиме такою самою. Не помітили, що собака безпородна, тому що це не важливо. Це в наших головах. Поруч із люблячою людиною будь-яка тварина розкриється, розквітне, розпушиться, стане щасливою та красивою. Дайте кожній тварині шанс, відкиньте це безглузде «порода». Вибирайте серцем, адже це ваш майбутній супутник по життю. Повірте, безпородні собаки бувають такими різними, що ви ніколи не повірите, що перед вами дворняга. А якщо вам потрібна кіношна картинка і трендсеттери з собаками ось будь ласка наше відео» розповідає Тася про ідеї відео.

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 2

ONUKA:

«Дуже круто, коли ти береш з притулку собаку. Не хотілося б, щоб це стало трендом, тому що всі тренди згодом забуваються. Це добра справа, яка допомагає здобути класного друга. Як правило, такі собаки дуже розумні, віддані і люблять просто так. І проблем зі здоров’ям у них значно менше, ніж у породистих. Фізичне здоров’я у них сильніше, а ось емоційне — це питання. Але любов людини повинна всі ці моменти заспокоїти і показати, що її можна не тільки боятися, але можна й любити, дружити і довіряти».

Також Ната Жижченко, яка нещодавно стала мамою, додає:

«Нам всі говорили, що собаку потрібно відселяти, тому що він буде ревнувати чи конкурувати, або тому що у малого може з’явитись алергія. Ми привезли Піфа додому в той же день що й малюка, буквально через декілька годин. Нам було дуже цікаво подивитися на його реакцію. Він не ревнував, нічого не влаштовував, навіть з обережністю ставився до Саші. Коли приходив черговий лікар перевірити дитину, він казав, що правильно, що не відселили собаку. Це допомагає дитині надалі легше переносити алергени. Я дуже боялася як Піф реагуватиме, коли дитина буде плакати чи кричати, чи не буде він підспівувати. Але Піфф навпаки бачив, що ми метушимося та переживаємо, тому підтискав вуха, йшов до себе і перечікував ці моменти. Тепер вони найкращі друзі, які лежать пліч-о-пліч. Це просто неймовірно мило та зворушливо».

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 3

DJ NASTIA:

«Люди просто вибирають собі собаку, яка їм подобається. Як вибирають партнера: в першу чергу по зовнішності та поведінці / характеру. Проблема не в людях, які мають право вибирати, кого і як хочуть. У нас просто немає контролю над бездомними собаками + часто безвідповідальне ставлення до тварин, коли беруть, а потім здають її в притулок, просто тому, що вона їм не дуже подобається або вони не хочуть нею займатися «.

Оксана, раёк:

«Брати собаку з притулку – це не просто тренд, а правильний вибір для сучасної свідомої людини. Дарувати любов потрібно без умов, і тому, хто так її потребує. Людина називає собаку своїм другом, а друзів не викидають як непотрібну річ. Справжніх друзів не купують, друзів не вибирають по породі і елітного походженням. Любов не має породи».

DAKOOKA:

«Це дуже крутий підхід змінити ставлення до світу в кращу сторону».

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 4

Юлія Юріна, YUKO:

«Я люблю деякі породи собак, не буду лукавити, але і не бачу нічого поганого в тому, щоб собака була унікальною і не мала точного позначення її зовнішнього вигляду. У багатьох моїх друзів собачки з притулку, і це самі свідомі і виховані собаки, яких я знаю.

Вдома у мене живе прекрасний безпородний котик з вулиці Мартін, який є повноцінним членом сім’ї і господарем квартири, поряд з чоловіком, поки я в роз’їздах».

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 5

KADNAY

Філіп:

«Я з собаками з самого дитинства. Пам’ятаю нашу першу Снуппі. Ми навіть з нею були однолітки. Я запам’ятав її як неймовірно чуттєву, теплу, умнейшую собаку, яка знала як радувати нас, як підтримати, як зігріти. Вона була частиною нашої сім’ї! Справжнім другом! Снуппі могла лягти поруч, покласти на тебе мордочку, і дивитися своїми розумними очима. І здавалося, що вона так глибоко відчуває, з повним розумінням і довірою. Ще вона була справжньою захисницею. Пам’ятаю як вона заступилася за мене у дворі, коли на мене спробував накинутися сусідський, бійцівський пес».

Діма:

«Собаки дуже віддані і вміють дружити. Але крім цього у них є ще чому повчитися. Вони живуть зараз – то є справжнім моментом. Не тринькають час на спогади про минуле, на вчорашні образи та інше непотрібне …»

ONUKA, DJ NASTIA і KADNAY закликають забути про породу, і взяти собаку з вулиці-Фото 6

Ангеліна, Open Kids:

«Зараз кожен намагається зробити крок до добра і це вірне рішення. Можливо зараз ми зможемо зробити його трішки добрішим. Тому нехай мода на собак з вулиці або притулку завжди залишається трендом».

Статьи по теме