UA
RU

Пам’ятка туристу: що треба знати про Батумі, якщо ви тут уперше

Редагувати переклад
Ми попросили журналістку Лєну Худенко, яка веде Instagram про свій переїзд до Батумі (шукайте пости під хештегом #почтиместнаявбатуми), зруйнувати найпопулярніші міфи про це місто. Читайте - буде цікаво!

Мабуть, не знайдеться людини, байдужої до колоритної Сакартвело (Грузії, — прим.ред). Щороку цю маленьку країну контрастів відвідують мільйони туристів. Комусь до душі затишне Тбілісі з вузькими вуличками, обвішаними випраною білизною, а іншим – сучасне Батумі, що нагадує Дубай завдяки своїм химерним спорудам.

До речі, про Батумі. Сонячна столиця Аджарії вважається одним із найкращих міст Європи. Дійсно, воно ніби створене для щастя: тут гори обіймають, море цілує, а пальми лоскочуть до сліз. Тому не дивно, що цей курорт користується такою шаленою популярністю.

Читайте також: ЛЕТО, СОЛНЦЕ, ПЛЯЖ: ИНТЕРЕСНЫЕ ФИЛЬМЫ ОБ ОТПУСКЕ

Алі і Ніно Батумі

Статуя Алі і Ніно

Що ж треба знати про Батумі, коли опинилися тут уперше? Цього ви точно не знайдете в Інтернеті чи в улюбленій тревел-передачі.

  • Грузинські чоловіки – не сексуальні маніяки. Мабуть, ви не раз чули, що грузини – ще ті ловеласи, які не можуть спокійно пройти повз красиву жінку. Звісно, якщо вони зустрінуть гарну українку, то навряд чи зможуть просто так її відпустити. Тому, наприклад, ви можете на собі відчути пильний погляд і почути «Вах, какой красівий девушка». Але повірте: вас ніхто не буде замотувати в килим і відвозити на «шестірці» в аул. До речі, про славнозвісне «вах-вах». Грузини не люблять, коли їм приписують використання цього вигуку.
  • У Грузію можна злітати задарма. Мовляв, вас будуть усі й усюди пригощати. Безперечно, Грузія – надзвичайно привітна країна, де гостей вважають божим даром і для них завжди відчинені двері. Проте для незнайомих туристів ніхто не буде накривати столи.

Читайте також: УЧИМ АНГЛИЙСКИЙ В ОТПУСКЕ: ПОРТУГАЛЬСКИЕ ПЛЯЖИ, БРИТАНСКИЕ МУЗЕИ, ИРЛАНДСКИЕ ПАБЫ

батумі фото

Одна з центральних вулиць Батумі

  • Грузія – країна сонь, тому «жайворонкам» буде тут доволі тяжко, оскільки більшість закладів відчиняється після 10 ранку. До речі, про ресторани й кав’ярні. Офіціанти в місцевих закладах дуже повільні. Вони не квапляться прийняти у вас замовлення, як і кухарі його виконати. Вам доведеться почекати щонайменше півгодини. Тому наберіться терпіння.

Читайте також: СІМ ГРЕЦЬКИХ ОСТРОВІВ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ БІЛЬШОГО ВІД ВІДПУСТКИ

  • Грузини – ще ті «шумахери». Складається враження, що їм абсолютно невідомі правила дорожнього руху (не дивно, що тут знімали 9 частину «Форсажу»). У місцевих водіїв діють свої неписані правила. І навіть якщо світлофор засвітився зеленим, ніхто вас не пропустить. Тому коли бачите, що машини не їдуть, сміливо перетинайте дорогу.
  • І ще одна інсайдерська інформація. Оскільки Батумі – курортне містечко, то на кожному кроці ви знайдете тайські масажі. Поспішаючи туди, майте на увазі: масаж там дійсно роблять, однак досить специфічний, зі смаком полунички.
батумі грузія

Лєна на велодорожці вздовж набережної Батумі

Тому якщо хочете поринути в місто контрастів, сонячна Грузія із соковитими хінкалями, ароматним хачапурі й п’янким Сапераві чекає саме на вас.

Фото: @khudenko

Статьи по теме