Паралімпійські ігри 2024: Україна посіла 7 місце в медальному заліку

Вчора відбулася церемонія закриття літніх Паралімпійських ігор 2024. Українські спортсмени вибороли 82 медалі. Україна посіла 7 місце в медальному заліку.

Паралімпійські ігри 2024: Україна посіла 7 місце в медальному заліку-Фото 1

8 вересня у Парижі відбулася церемонія закриття літніх Паралімпійських ігор 2024. Національна паралімпійська збірна команда України виборола 82 медалі — 22 золоті, 28 срібних, 32 бронзові. Україна посіла 7 місце в медальному заліку і стала п’ятою за загальною кількістю нагород.

Паралімпійські ігри 2024: Україна посіла 7 місце в медальному заліку-Фото 2

У заключний день Паралімпіади-2024 українські спортсмени завоювали три медалі. Золото виборов Владислав Єпіфанов. Він став чемпіоном у веслуванні — каное-одиночка, 200 м, клас VL3. Владислав Єпіфанов установив рекорд Паралімпійських ігор — 47.49 сек. Срібло завоювала Марина Мажула також у веслуванні — байдарка-одиночка, 200 м, клас KL1.

Паралімпійські ігри 2024: Україна посіла 7 місце в медальному заліку-Фото 3

Останньою нагородою на літніх Паралімпійських іграх у Парижі для української команди стала срібна медаль пауерліфтера Антона Крюкова. Він посів друге місце у ваговій категорії понад 107 кг з результатом 251 кг. Для Антона Крюкова це третя Паралімпіада і перша здобута паралімпійська медаль.

Паралімпійські ігри 2024: Україна посіла 7 місце в медальному заліку-Фото 4

Медальний залік літніх Паралімпійських ігор 2024 виграв Китай. Спортсмени цієї країни здобули 220 медалей, включно з 94 золотими. На другому місці — Велика Британія (124 медалі, 49 золотих). Третє місце посіли США (105 медалей, 36 золотих). Четверте — у Нідерландів (56 медалей, 27 золотих). П’яте — у Бразилії (89 медалей, 25 золотих). Шосте — в Італії (71 медаль, 24 золоті). Україна — на сьомому місці (82 медалі, 22 золоті). На восьмому — Франція (75 медалей, 19 золотих). Дев’яте місце — в Австралії (63 медалі, 18 золотих). Десяте — у Японії (41 медаль, 14 золотих).

Автор: Яна Панюшкіна