Перший у світі скрінлайф про життя під час війни: “Лишайся онлайн” в українських кінотеатрах з 28 березня

Редагувати переклад
Українська стрічка “Лишайся онлайн” розповідає про події початку повномасштабного вторгнення на Київщині в художньому обрамленні авторів. Стрічку відзняли в 2022 році приватним коштом. В основі історії - досвід кожного з нас, тих, хто використовує свої телефони, ноутбуки аби лишатися на звʼязку й допомагати військовим та цивільним не лише в перші тижні повномасштабного вторгнення, а й два роки потому. Автори обрали формат скрінлайфу не випадково, адже він дозволяє якнайглибше зануритися в події та співпереживати героям протягом усього фільму - так, ніби глядач весь час знаходиться поруч, на відстані витягнутої руки. Неймовірний глядацький досвід, якого українці ще не проживали в кіно.

Перший у світі скрінлайф про життя під час війни: “Лишайся онлайн” в українських кінотеатрах з 28 березня-Фото 1

За сюжетом, Катя отримує ноутбук, аби допомагати військовим, відслідковуючи пересування ворожих військ. Проте цікавість веде її в соціальні мережі власника ноутбуку, Андрія — дівчина дізнається, що у нього є син, Сава, який дуже вірить в супергероїв, і розшукує батьків, з якими вони загубилися під час евакуації. Попри страх та відсутність волонтерського досвіду Катя обіцяє малому воззʼєднати родину. Проте військові реалії вносять свої корективи. Чи вдасться Каті здійснити задумане та не втратити віру в дива?

Напередодні прокату співпродюсери фільму, компанія АМО Pictures, влаштували показ для глядачів, аби закрити питання, до якого щораз повертаються критики та лідери думок — “чи на часі художнє кіно про велику війну в Україні”, — для цього зібрали пересічних киян та гостей міста, показали їм стрічку і провели опитування. За його результатами, 87% опитаних впевнені, що такі фільми потрібні українцям, а 92% вказали, що рекомендували б стрічку до перегляду своїм друзям та знайомим. Саме тому “Лишайся онлайн” виходить на великі екрани з 28 березня, аби вкотре нагадати про те, як протистояти злу разом, просто лишаючись на звʼязку.

Перший у світі скрінлайф про життя під час війни: “Лишайся онлайн” в українських кінотеатрах з 28 березня-Фото 2

Перший у світі скрінлайф про життя під час війни: “Лишайся онлайн” в українських кінотеатрах з 28 березня-Фото 3

Перший у світі скрінлайф про життя під час війни: “Лишайся онлайн” в українських кінотеатрах з 28 березня-Фото 4

20% від доходів продюсери фільму донатять у Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим”. Сьогодні кожен великий бізнес має донатити на потреби країни, вважають виробники фільму. Виручені кошти спрямують на засоби звʼязку для військових, аби вони могли лишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги. Окрім цього Фонд разом з продюсерами створюють банку “Лишайся онлайн і Повернись живим!” та відкривають збір на 2 млн гривень. Задонатити можна вже, не чекаючи прем’єри, або ж безпосередньо у кінотеатрі після перегляду стрічки. Пам’ятаймо, що зараз всі та все має працювати та об’єднуватися заради однієї великої мети.

Світова премʼєра стрічки «Лишайся онлайн» відбулася в липні 2023 року на міжнародному кінофестивалі FANTASIA, у Монреалі, де фільм здобув одну з головних нагород — «Кращий художній фільм-дебют». А національна премʼєра стрічки відбулася 25 жовтня на 52-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. З 28 березня стрічка стартує в широкому національному прокаті. На сьогодні права на міжнародну дистрибуцію фільму вже купила американська компанія Dark Star Pictures та німецька K5 International, тож фільм чекає світовий прокат!

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ОЛЕКСАНДР ЯРЕМА, АКТОР ФІЛЬМУ “ЛИШАЙСЯ ОНЛАЙН” 

Статьи по теме