UA
RU

Персональна виставка художниці ZINAIDA «Рушникові полотна»

Редагувати переклад
28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна виставка художниці Зінаїди Кубар (ZINAIDA) "Рушникові полотна", на якій буде представлено авторські рушники, зроблені врізних техніках. 
Персональна виставка художниці ZINAIDA  «Рушникові полотна»-Фото 1

Фото: instagram/art_zinaida

Багаторічне дослідження міфологем, архетипів і світоглядних смислів українського етносу велико надихнули художницю ZINAIDA на створення цілої низки художніх робіт, одним з основних лейтмотивів яких є орнамент, а головним джерелом цієї  фундаментальної теми – український орнамент у вишивці на сорочках, рушниках і оздобленні предметів побуту.

Полотняні криптограми, що їх зберегли й донесли до наших днів українські жінки, як хранительки глибокої традиції, містять коди й ключі до ладування життя у згоді з законами Всесвіту. Безліч культурологічних експедицій та спілкування з носіями етнокодів дали мисткині можливість проаналізувати, осмислити й переосмислити сакральні народні скарби, втіливши їх у авторський контент.

Перший авторський рушник, як художня робота, з’явився 2009 року. Відтоді майстриня створила десятки оригінальних полотен, які будуть представлені на цій виставці. Намальовані, вишиті, принтовані чи оздоблені – усі вони є оригінальним баченням ZINAIDA, втіленням її художніх уподобань та світоглядних цінностей.

ZINAIDA 3

У цей буремний для України час народ дедалі частіше звертається до родових смислів наших пращурів. Ми черпаємо в них наснагу й любов до рідної землі, а головне ‒ жагу до життя. Незглибимий рай сакральних образів, що їх відтворює художниця, розсіює душевний морок, духовно просвітлює та робить людину щасливішою…

ZINAIDA 5

Виставка триватиме з  28 червня по 28 липня. Години роботи: 10.00 — 18.00, понеділок — вихідний. Адреса: вул. Володимирська, 24, «Софія Київська», зала «Хлібня».

Читайте также: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ZINAIDA, ХУДОЖНИЦЯ, КУЛЬТУРНА ДІЯЧКА

Статьи по теме