До недавнього моменту майбутній король Великобританії взагалі не був упевнений, що має персональний стиль.
Як і свого опального родича, некоронованого монарха Англії Едуарда VIII, принца Чарльза піддані величають іконою стилю. На подібні заяви колишній чоловік принцеси Діани зазвичай відповідає дуже несміливо і збентежено.
“Я думав, що я як годинник, що зупинився, — показую правду тільки два рази на добу. Але…Я дуже радий, що ви думаєте, що я маю стиль”, — розповів Чарльз журналістам британського відділення глянсового видання Мода у відповідь на їхню похвалу його образів.
“Я щасливчик, бо знайшов чудових людей, які є чудовими творцями виробів, які я дуже ціную. Саме тому я намагаюся користуватися речами якнайдовше”, — додав майбутній король Великобританії.
Чарльз рідко дає відверті інтерв’ю, але цього разу він поспілкувався з головним редактором журналу Мода Едвардом Еннінфулом, які близько співпрацював з Меган Маркл під час створення літнього випуску 2019 року. Нагадаємо, що той номер був присвячений розумному споживанню та сегменту sustainable-fashion.
Читай також: Принц Вільям вперше прокоментував позитивний тест на COVID-19
Всім відомо, що принц Чарльз славиться своєю пристрастю до ремонту поношених костюмів авторства лондонських майстрів Севілл-Роу та зношених шкіряних туфель.
“Я належу до тієї категорії людей, які купують взуття або будь-який інший предмет одягу, і замість того, щоб викидати їх, коли вони зношуються, чиню їх. І саме тому я вважаю, що з економічного погляду подібна стратегія відкриває величезні можливості для представників малого бізнесу, які займаються ремонтом та перетворенням виробів”, – розповів 71-річний Чарльз в інтерв’ю для грудневого номера.
“Коли я був дитиною, ми завжди носили взуття шевцеві в Шотландії, і я із захопленням спостерігав, як він відриває старі підошви, і приклеює нові”, – поділився спогадам принц.
Читай також: Меріл Стріп вручить Амаль Клуні престижну нагороду – Премію свободи
Його власний фонд започаткував навчальну програму під назвою «Проект сучасного ремісника», студенти якого збираються запустити колекцію модного одягу, в основі якої лежить комерційна життєздатність.
“Сектор британського текстилю дуже важливий. Але біда в тому, що він постійно потребує молодих талантів та розвитку реальних умінь. Багато студентів, яких ми навчаємо, переманюються місцевими фірмами — єдиними, що залишилися у текстильному секторі. Але саме зараз відкриваються великі можливості, які стали реальними завдяки новому тренду на переробку старих речей”.
Принц, який протягом кількох десятиліть свого життя був захисником навколишнього середовища, каже, що споживачі можуть допомогти протистояти зростаючій культурі одноразового одягу та швидкої моди.