UA
RU

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися

Редагувати переклад

На цьому тижні проходять святкові заходи до Дня Києва, тематичні виставки та щорічний благодійний проєкт «Пробіг під каштанами». Пропонуємо до вашої уваги культурні заходи, що відбудуться 24 – 30 травня.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 1

Виставка «Серж Лифар. Політ Ікара», Національний музей історії України

 

з 18 травня

Виставка є вшануванням пам’яті легендарного французького танцівника і хореографа Сержа Лифаря, який народився в Києві, та до кінця життя зберіг любов до батьківщини. Подібне почуття у нього викликав балет.  Лифар був одержимий танцем, що допомогло йому стати першим танцівником у балетній трупі Сергія Дягілєва. Невдовзі Лифар очолив Гранд – Опера, його новаторське мислення дозволило успішно реформувати головний балет Франції. Здавалося, слава та овації завжди будуть поруч, але доля послала Лифарю випробування – його звинуватили у співпраці з нацистами і він був змушений поїхати з Франції. Головним соратником митця стала його дружина Ліллан Аллефельд, яка пізніше передала Україні частину його колекції. На виставці представлені персональні речі митця, балетна туфелька, яку для нього пошила мама, листування з батьками, фото і театральні програми виступів, костюми та малюнки видатного киянина.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 2

Мультимедійна виставка «Чорнобиль. Подорож», ВДНГ

5 травня – 15 липня

Виставка триває до середини липня і не дивно, тому що пам’ять про трагедію на Чорнобильській АЕС не може обмежуватися лише єдиним днем, коли сталася аварія, — 26 квітня. Виставка складається з семи смислових блоків. Організатори доклали максимум зусиль, щоб відвідувачі змогли дізнатися на основі правдивих та реальних матеріалів всю правду про чорнобильську катастрофу. В експозиції широко використано мультимедійні технології, які дозволять віртуально потрапити у зону відчуження. Відвідувачі мають змогу побачити архівні фото, відеоматеріали, художні роботи митців та дізнатися історії очевидців аварії і людей, життя яких назавжди змінила ця трагедія.

Читай также: В Україні відкрився перший магазин Kiko Milano

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 3

Виставка «ВЕЛИКА СІМКА», Музей історії міста Києва

27 травня – 28 червня

Національний проєкт, який підготовлено спільно з благодійним фондом «КУЛЬТАУРА», присвячено творчості митців, які увійшли до рейтингу «Топ – 100 великих українців». Він є продовженням мультимедійного проєкту «UKRAINE.THE BEST. Культурний простір від А до Я», що став абеткою сучасної культури України. В експозиції презентовано твори сімох українських художників: Олександра Архипенка, Михайла Бойчука, Анатолія Криволапа, Казимира Малевича, Георгія Нарбута, Марії Приймаченко і Тараса Шевченка. Виставка поділена на три блоки: «портрет», «сакральне мистецтво», «полілог». Мета проєкту — створення візуального коду нації та бажання показати авангардні ідеї митців, які зробили вагомий внесок у розвиток культури України та світу.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 4

Концерт MONATIK, Osocor Residence

28 травня

Новий сезон Osocor Residence в цьому році відкриває MONATIK – артист, чия успішність та масштаб популярності не викликають жодних питань. Співак пише пісні, що вмить стають хітами, його відеороботи та танцювальні номери отримують схвальні відгуки далеко за межами України. MONATIK задає курс найактуальнішої попмузики та створює власну музичну корпорацію. Шоу на НСК «Олімпійський» підтвердило статус співака як артиста світового рівня та стало приводом для гордості, що Україна має такий талант.

Благодійна екскурсія «Київ на висоті», ТРЦ Gulliver

29 травня

Організатори – ТРЦ Gulliver, «Інтересний Київ» та фонд «Таблеточки» підготували благодійну екскурсію, де частина коштів з продажу кожного квитка перераховується на допомогу онкохворим дітям. Так, опинившись на даху однієї з найвищих будівель Києва, місто постає перед очима мов на долоні. Жодного не залишить байдужим панорамний вид столиці, її рельєфи і будівлі, популярні локації центру міста. Гості мають змогу почути цікаву розповідь гіда про історію міста та легендарних киян, зробити інстаграмні фото і поширити їх у соцмережах, щоб привернути увагу до соціальної акції.

Події 24-30 травня: Куди сходити, що побачити та чим надихнутися-Фото 5

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»

29 травня – 6 червня

В програму ювілейного КМКФ «Молодість» цьогоріч включено до 200 кінокартин, що будуть представлені у 20 секціях. Показ фільмів проходить в open – air форматі, під аркою Дружби Народів, та у визначених організаторами кінотеатрах. Глядачі мають змогу придбати абонементи чотирьох форматів, кожен з яких має свої бонуси. Спеціальна подія в рамках фестивалю – виставка «Сторіччя. Фелліні у світі», ініційована Італійським інститутом культури в Україні, що пройде у Музеї кіно Довженко – Центру.

Автор: Катерина Семенова

Фото взяті з сайтів організаторів заходів

Статьи по теме