Погіршення якості повітря у Києві: як себе захистити

Останніми днями у столиці зафіксовано значне погіршення якості повітря. Містяни жаліються на густий дим. Особливо він відчутний вранці. Так, за даними міжнародного сервісу IQair, 20 вересня Київ посів перше місце у світовому рейтингу міст за рівнем забрудненості повітря.

Погіршення якості повітря у Києві: як себе захистити

В КМДА зазначають, що ймовірною причиною погіршення якості повітря є пожежі в екосистемах Київщини. Зокрема, у Вишгородському районі горить ліс.

«У середньому забруднення у 5 разів перевищує норму за частинками пилу. Фактично відсутність вітру не дає можливість забруднюючим речовинам швидко розсіюватися», — повідомив директор Департаменту захисту довкілля Олександр Возний.

Він додав, що українцям варто слідкувати за якістю повітря, й довіряти у цьому тільки офіційним джерелам. В місті Києві такою системою є застосунок «Київ цифровий». Там у режимі онлайн можна побачити, як змінюється повітря по районах міста.

Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння у горлі, подразнення слизових носа, очей, головний біль. Особливо пильними варто бути людям, які мають бронхіальну астму, хронічні бронхіти, та легеневі хвороби.

Як захиститися від негативного впливу смогу:

  • Якщо вам потрібно вийти на вулицю, вдягніть захисні окуляри й маску;
  • Якщо ви виходили на вулицю, не забудьте прийняти душ;
  • Проводьте вологе прибирання щонайменше раз на добу;
  • Уникайте надмірної фізичної активності в умовах смогу;
  • Відмовтеся від провітрювання квартири;
  • За можливості пийте багато води, в середньому 2-3 літри;

Також якщо ви маєте захворювання органів дихальної системи, піклуйтеся про те, щоб у вас із собою завжди були необхідні ліки.

Текст: Євгенія Власенко

Фото: Pexels

Читайте також: У Києві зʼявився мурал, присвячений ГУР

Статьи по теме