Закрити
UA
как выбрать телевизоры
Життя

Покажи свою діагональ: як вибрати телевізор для дому та не пошкодувати

Поділись:

як вибрати телевізори

ТБ давно став рівноправним членом сім’ї. Він може бути для сімейного відпочинку, для роботи або перегляду окремого контенту. Про те, як вибрати телевізор для дому, слід замислитись заздалегідь і визначити, на які критерії варто спиратися. Важливі технічні характеристики, гарантії та додаткові переваги.

Головні моменти, які описані у статті та параметри правильного вибору:

Що ви дивитесь?

ТБ не звичайний засіб перегляду певного контенту, а й монітор, домашній кінотеатр. Як вибрати недорогий телевізор для дому: техніка може бути як одна, так і багатозадачною. Перш ніж думати, який фірми вибрати телевізор, варто розуміти, навіщо телевізор взагалі необхідний.

Основна ціль визначає параметри вибору. Як вибрати телевізор для дому:

  1. Якщо головною метою є перегляд відео, серіалів, фільмів, тоді потрібно звернути увагу на цілий ряд характеристик. У тому числі розмір екрану, якість зображення, звукового супроводу.
  2. Якщо телевізор підійде для заднього фону, перегляду новин, тоді характеристик, як вимог, значно менше. Сучасний телевізор є універсальним, максимально комфортним у використанні.
  3. Якщо пристрій буде підключено до інтернету або іншої мережі, тоді потрібно наголосити саме на наявності відповідного входу, створення необхідних умов для комфортної роботи.

Сучасні пристрої часто укомплектовані додатковими можливостями, наприклад, наявність входу для накопичувача, флешки. Завдяки такому критерію питання, як вибрати хороший телевізор для дому, значно спрощується.

Який телевізор вибрати для дому, якщо спеціальної мети немає, тоді параметри повинні бути усереднені. Якість картинки у сучасного пристрою хороша у будь-якому випадку. Більше уваги варто приділити розміру, можливості встановлення на потрібній стіні або підставці.

На запитання, що дивиться сім’я або люди, які проживають разом, потрібно багатосторонньо відповідати. Кожен член сім’ї повинен мати можливість користуватися тією чи іншою функцією. Що важливо, правильно підібраний пристрій значно економить гроші, наприклад, на покупці окремого монітора або комп’ютера для перегляду відео з інтернету.

Як Ви дивитеся?

Якщо з метою визначитися простіше, то друге питання, як вибрати бюджетний телевізор для дому – зрозуміти, якого розміру, габаритів та потужності знадобиться телевізор. Установка покупки тільки на перший погляд здається простим та максимально швидким процесом. Насправді дорогий або бюджетний телевізор при неправильній установці не просто псуватиме настрій, а й шкодитиме зору або слуху.

Недарма існують стандарти, як і де потрібно встановлювати техніку. Відстань до телевізора визначає, наскільки правильно, а значить безпечно, його вдасться використати. Від подібних дрібниць залежить від перегляду того чи іншого контенту. Правильно вибрати телевізор означає знайти правильне місце у будинку для правильного пристрою. У цьому випадку великий екран та потужний звук – не універсальна вимога.

Які нюанси потрібно враховувати, який краще вибрати телевізор для дому:

  1. Для початку слід визначитися з приблизним місцем, де стоятиме телевізор, потім оцінити простір відразу за декількома критеріями: освітлення, кількість вільного місця.
  2. Якщо в будинку багато денного світла і немає хорошого способу затінювати приміщення, тоді окрему увагу слід приділити якості екрану пристрою – у разі неякісного покриття виникатимуть постійні відблиски, перешкоди під час перегляду. На якість екрану краще звернути увагу, якщо господар будинку часто робить перестановки, і місце телевізора постійно змінюватиметься – відповідно змінюватиметься якість освітлення.
  3. Нічне освітлення – штучне, не менш значуще. Більшість часу біля телевізора відбувається саме після заходу сонця. Якщо вдень відблисків немає, то ввечері ситуація може змінюватись.

Крім освітлення важливим є загальний метраж приміщення. Для любителів переглядати велику кількість відео на великому екрані – простора кімната просто потреба. Чим менший простір, тим менший і екран. Подібний взаємозв’язок незмінний.

Акустика визначається ще рядом властивостей. Серед них наявність простору, можливість підключення додаткових пристроїв як колонки. Чим менше приміщення, тим складніше правильно розподілити гучний звук.

Якщо в сім’ї є діти подібні характеристики, як звук та екран, повинні бути враховані обов’язково. Від відстані до дивана чи крісла, місця, де дитина дивиться улюблені мультики, залежить здоров’я молодших членів сім’ї.

телевізор для дому

Як вибрати телевізор за параметрами

Після попередньої роботи над метою та місцем під новий телевізор, подальший вибір залежить від технічних характеристик. Смарт телевізор або звичайнісінький пристрій приносить користь і задоволення від перегляду тільки якщо враховані всі потреби. Серед них:

  • розмір екрану; якість картинки;
  • габарити пристрою;
  • наявність додаткових здібностей, входів;
  • звук, його якість.

Навіть недорогий телевізор може включати баланс якості кожної характеристики, і не лякати ціною. Важливо розуміти, які якості категорично не можна нехтувати. Хороший телевізор для сім’ї не завжди найдорожчий, і найдорожча модель не завжди найнеобхідніша. Найчастіше виробники в гонитві за новинками та розробками забувають, що головна мета покупки телевізора – комфортний перегляд фільмів, передач та проведення часу з сім’єю.

Діагональ

За своєю суттю діагональ показує, наскільки великим і важким буде телевізор. Професіонали часто використовують універсальну формулу, за якою розраховують ідеальну діагональ під певні вихідні умови. І лише потім оформляється покупка, доставка та інші послуги. Подібна характеристика як діагональ істотно впливає на ціну.

Від діагоналі залежить відстань до дисплея від дивана чи іншої точки перегляду. Чим ближче буде екран, тим складніше дивитися на цільну картинку. Якщо довго розглядати велику картинку з близької відстані, спочатку втомляться очі, а потім взагалі почнеться мігрень.

Переглядаючи каталог із безліччю продукції, як зрозуміти, яка діагональ потрібна:

  1. Велика діагональ накладає певні обмеження якості картинки. Якщо брати велику діагональ, то обов’язково звернути увагу на якість дисплея. Без нього гнатися за величезним розміром не варто.
  2. Навіть маленький дисплей здатний яскраво і якісно передати картинку.
  3. Середній показник, який використовують професіонали, прораховую діагональ, становить показник у 4 рази менше, ніж загальна відстань до дивана.
  4. Наприклад, якщо до дивана відстань близько 3 м, то ідеальна діагональ становить 75 см.
  5. Діагональ розраховується у дюймах – міжнародна одиниця. У 1 дюймі 2,54 см.

Багато новачків, які тільки вибирають потрібну техніку для дому, роблять поширену помилку – орієнтуються на сантиметрову шкалу вимірювання, замість того, щоб переводити всі показники в дюйми. Незалежно від того, чи країна продажу Росія чи інша, діагональ класично виміряна в дюймах.

Якщо немає спеціальної лінійки з відповідним розподілом, тоді підійде і звичайнісінька лінійка. Отриманий результат у сантиметрах просто потрібно поділити на 2,54. Отриманий показник буде у дюймах. Далі вибір відповідного розміру діагоналі пройде швидше.

Визначитись із розміром екрану можна навіть у магазині Росії. Досить недовго подивитись телевізори різного розміру на вітрині. Якщо після нетривалого перегляду в очах починає «рябити», екран занадто великий для умовної відстані до точки перегляду.

як вибрати теледизор

Роздільна здатність екрану

Що стосується роздільної здатності екрану, то воно полягає в кількості пікселів. На такий параметр варто звертати увагу, як і на діагональ – він визначає загальну якість картинки. Якщо техніка коштує недорого, є велика ймовірність, що виробник заощадив саме як дисплей, і як наслідок, розширення екрана.

Для прикладу, найоптимальніша модель, яка користується великою популярністю – телевізор із діагоналлю близько 32 дюймів. У комплектації йде стандартне, оптимальне рішення – роздільна здатність 1920х1080. Картинка буде чіткою, яскравою.

Чіткість визначається і типом сигналу, тобто телебачення. У поєднанні якість екрана та самого сигналу дає хороші результати. Телебачення високої чіткості включає окреме поєднання відразу декількох технічних характеристик.

Роздільна здатність екрана також залежить від так званої розгортки – те, як відтворюється відеоряд. Для найкращого зображення потрібна саме прогресивна розгортка. Пристрій, який підтримує прогресивну розгортку, потребує споживання великої кількості потужності. У результаті виходить, що гарне розширення, хороша картинка дорівнює дорогій техніці та мінімальній економії у майбутньому.

У продажу все ще є застарілі формати і для новачка, який не розуміє у всіх характеристиках, очевидна некоректність такого продукту буде не такою вже зрозумілою. Наприклад, дозвіл 640×480 все ще можна зустріти, але купувати техніку з такою характеристикою немає сенсу, навіть якщо вона дешева.

При форматі 720 картинка помітно краща. Подібна характеристика стандартна для телевізора середнього сегмента. Незважаючи на застарілий формат розширення, він активно використовується у більш сучасних пристроях.

З нових розширень, які точно відрізняються гарною картинкою – HD Ready, Full HD і Ultra HD (4K). Рідше, але трапляється формат 8K UHD. Розширення поки що вважається новим, тому не часто зустрічається навіть у нових моделях телевізора. Перші моделі такого формату продаються тільки з початку 2020 року.

Що найпривабливіше в промисловості, завжди з’являються нові технології. Останніми роками вони стосуються саме якості розширення, тому що воно по суті забезпечує загальний комфорт від перегляду.

як вибрати діагональ телевізора

Підключення до інтернету, смарт-телевізори

Якщо почитати будь-який відгук про сучасну техніку, одним із основних нових критеріїв до телевізора є підключення до інтернету. Функція відкриває низку нових можливостей для користувачів. Навіть низький рівень зв’язку з інтернетом дозволяє робити безліч підключень лише з телевізора. Відео онлайн не страждають ні за якістю, ні за швидкістю відтворення.

З пристроєм діє такий принцип, як і з монітором. Можна підключити інтернет через кабель або Wi-Fi. Якщо потрібний кабель, потрібен і відповідний гніздо, вбудований у пристрій.

У другому випадку для підключення потрібно лише перегорнути налаштування. Якщо немає роз’єму, немає можливості вмикати Wi-Fi, тоді є ціла низка інших, додаткових пристроїв, які спочатку підключаються до телевізора, потім служать якимсь посередником між мережею та основним пристроєм.

Смарт-телевізори ще називають Connected TV, вся їхня робота заснована саме на інтеграції інтернет-підключення. Завдяки новим технологіям пристрій є вигідним гібридом телевізора та комп’ютера. Зовні телевізор з усіма можливостями ПК дозволяє переглядати контент саме через інтернет. Для людей, які цінують якість, наступним буде завдання, як вибрати смарт-телевізор для дому.

HDR

Якщо йдеться про HDR, то під таким поняттям розуміють буквально нову технологію, що дозволяє отримати унікальну, максимально реалістичну картинку. В основі є новий формат відеосигналу. Крім розширення у разі у боротьбу хорошу картинку вступає додаткова інформація з кольору, яскравості, інших характеристик. В результаті виходить реалістичне зображення.

Стандартний телевізор має низку обмежень. Вони пояснювалися і технологією виробництва, і матеріалами. HDR у цьому плані є проривом, справжнім бунтарем свого сегмента.

HDR має цілу низку переваг, які впливають на вибір відповідної техніки для дому. Серед плюсів нової технології:

  • вища яскравість без впливу на реалістичність картинки – зображення не здається надмірно посиленим за яскравістю;
  • розширена палітра кольорів.

Якщо не порівнювати старий формат та HDR, може здатися, що техніка попереднього покоління видавала якісний та яскравий колір. HDR змінило уявлення про передачу кольору. Картина більше не здається якісною, вона здається справжньою – у цьому головна відмінність.

Використання сучасних технологій впливає ціну. HDR коштують дорожче, вони виглядають по-іншому – маленькі екрани не вдасться знайти з оновленим розширенням. Тільки флагмани можуть похвалитися такою вбудованою перевагою.

Роз’єми

Основні роз’єми телевізора створені для отримання певного сигналу. З-за їх різниці в призначенні та інших характеристик, пристрій може бути відразу кілька роз’ємів. Одні види сигналів застаріли і кількість роз’ємів значно зменшилася. У сучасних пристроях дотримуються принципу мінімалізму.

Джерел сигналу може бути кілька, і деякі з них можуть використовуватися одночасно. У тому числі основний – телевізійний сигнал, сигнал від відеомагнітофона чи приставки. В окремих випадках може підключатися інший пристрій, наприклад, комп’ютер або камера. Залежно від якості сигналу вибирається відповідний гніздо – для деяких пристроїв підходить один гніздо.

Про кількість роз’ємів потрібно замислюватися тоді, коли і визначається мета покупки телевізора. Якщо він активно використовуватиме для підключення відео або фото камери, тоді краще звернути на роз’єми більшу увагу.

Багато виробників флагманів навмисне відмовляються від великої кількості роз’ємів через зміну ринку в цілому. На першому місці зараз бездротові розробки, до того ж можна знайти адаптери під різні роз’єми. Відмова від певної кількості рознімань суттєво зменшує вагу готової техніки, зменшує витрати на виробництво.

Герці

Вигідний для покупки телевізор має всі усереднені характеристики або навіть краще ніж умовний стандарт. Що стосується герц, то їхня оптимальна кількість становить 200. Не кожен дешевий варіант може відповідати йому.

Якщо велика кількість герц, відбувається швидка обробка сигналу. Швидко відтворюється веб-сайт, відео, передача. З мінімальною кількістю герц картинка автоматично страждає – її якість буквально впадає у вічі. Багато виробників намагаються заощадити та схитрувати, заявляючи, що 100 Гц достатньо. Подібна заява нехай і смілива, але не відповідає дійсності.

як правильно вибрати телевізор

Форма екрану

Зовнішній вигляд телевізора не стоять на останньому місці. Чим дорожча модель, тим більше хочеться, щоб вона відповідала зовнішнім вимогам. Великий екран не повинен бути незграбним або габаритним. Важливі й рамки, які часто не заважають дивитися, але псують загальне враження від техніки.

Форма екрану безпосередньо залежить від діагоналі, матеріалу, який був використаний на виробництві пристрою. Щодо ціни, то вона рідко відштовхується від форми. Найчастіше на неї впливає склад дисплея, технічні характеристики.

Звук

Якість звуку стоїть на одному рівні з якістю зображення. Красива картинка, яка не підкріплена звуковим супроводом – низької якості, псує все. Товар, особливо дорогий, має бути добрим за звучанням.

У випадку зі звуком, як вибрати сучасний телевізор для дому: потрібно пам’ятати, що надмірні хитрощі виробника за звучанням теж до добра не доведуть. Хороша якість звуку та сильне звучання, особливо у невеликому приміщенні, сильно спотворюється. Важливо пам’ятати, де стоятиме телевізор, і де зазвичай сидітиме людина.

Слабке, але якісне звучання легко виправити за допомогою додаткової гарнітури, а ось спотворення звуку нічого не виправить. Окрему увагу слід приділити загальному рівню шуму будинку або за вікном. Будь-які перешкоди спотворюватимуть звук.

Кращі виробники

Виробники техніки незмінно змагаються між собою конкуренція є двигуном прогресу. З цієї причини все частіше з’являються нові моделі, а ціна на них не перебільшена. Конкуренція, гарантія результату, чесний продаж – все грає на руку покупцю. Багато в чому ім’я виробника є ознакою якості.

Які виробники давно показали свою спроможність і кожен їх новий продукт дивує:

  • LG;
  • Samsung?
  • Sony.

Після вивчення компаній питання, який фірми вибрати телевізор для дому, лише ускладнюється. Якість буде у будь-якому з варіантів. Кожен виробник має свої «родзинки», особливості у технічному плані. Так, Samsung націлений на створення універсальних, доступних моделях, а LG часто дивує дорогими та інноваційними моделями. Sony виступає за простий та приємний мінімалізм.

Рада професіонала

Щороку виробляють нові моделі, впроваджуються нові технології, що часто плутає покупця. Професіонали радять керуватися декількома універсальними правилами – як вибрати телевізор для дому поради експертів:

  • ціна який завжди є показником якості;
  • новинки часто не виправдовують завищену вартість, тому без гострої необхідності краще за новинками не гнатися;
  • універсальні моделі часто задовольняють усі вимоги звичайної сім’ї, навіть без видатного послужного списку;
  • офіційний магазин зобов’язаний видати гарантію, надати усі сертифікати якості.

Як вибрати телевізор поради для дому: професіонали наполягають, що купити якісний товар у часі правильної конкуренції – дуже просто. Досить продумати покупку, її ціль та основні вимоги, тоді вибір моделей значно спрощується.

Підводимо підсумки

Купівля телевізора одночасно хвилюючий та відповідальний процес. Як правильно вибрати телевізор для дому: техніка має задовольняти вимоги одразу всіх членів сім’ї. Для початку обов’язково потрібно зрозуміти, де буде телевізор, хто і як його використовуватиме. Автоматично лише за основними вимогами вимальовується якість картинки, розмір екрану, кількість необхідних пікселів.

Далі справа за вибором специфічніших характеристик, яких не так багато, як може здатися на перший погляд. Вартість навіть найкращої моделі не обов’язково буде дуже високою.