UA
RU

Small Talk: мисткиня Поліна Веллер про виставку ABOUT US (UA)

Редагувати переклад

Арт-виставка ABOUT US (UA) триває у київській галереї SWAP на Подолі. У ній беруть участь 12 талановитих українських митців, серед них — художниця та дизайнерка Поліна Веллер. На Ukrainian Fashion Week no season 2021 Поліна предствавила колекцію одягу “Oyma”, яку створила у співпраці з відомим українським художником Рустемом Скібіним. А минулого року — колекцію керамічних прикрас “Quru Isar”, у яких закодовано культурні традиції корінного народу Криму. Про натхнення, межі творчості та маленькі культурні відкриття вона розповіла в Small Talk.

Small Talk: мисткиня Поліна Веллер про виставку ABOUT US (UA)-Фото 1

Які теми вам сьогодні цікаво досліджувати в мистецтві, а які більше ні?

Як українська художниця, я зацікавлена у дослідженні тем, пов’язаних із соціальними проблемами, культурною ідентичністю та історичними подіями. Монументальні роботи також інтригують мене як художницю, оскільки вони дозволяють творити мистецтво великого масштабу та справляти більший вплив на глядача. І звісно, я відчуваю сильний зв’язок із своєю культурною спадщиною та історією, і прагну включити ці елементи у своє мистецтво. Наразі знаходжу натхнення у багатій культурній спадщині України та прагну створювати роботи, які демонструють красу та складність нашого суспільства. А що нецікаво? Мистецтво, яке пропагує насильство чи ненависть до будь-якої групи людей.

Які цілі ви сьогодні переслідуєте, як митець? Як людина?

Мої цілі як художника — продовжувати розширювати межі творчості та розвивати мої навички як художника та дизайнера одягу. З початку повномасштабного вторгнення стресс допоміг мені розкрити в собі гени мого батька — талановитого художника. Я прагну створювати роботи, які мають тривалий вплив на глядача та надихають його побачити світ у новому світлі. Як особистість, я маю на меті використовувати своє мистецтво як засіб спілкування та зв’язку з іншими, сприяти розумінню та співпереживанню. Використовувати свою платформу для підвищення обізнаності про важливі проблеми у мистецькому світі.

Що в мистецькому просторі за останні півроку стало для вас відкриттям і ви хотіли б цим поділитися з іншими?

Наразі я пишу сценарій, тож більше цікавлюсь кінематографом. У мистецькому просторі я нещодавно для себе відкрила творчість французкого режисера Жан-Люка Годара. Його фільми справили на мене незабутнє враження своїми революційно-радикальними поглядами, переслідуючими наче безсюжетно-емоційною лінією, яка проходить через його творчість. У фільмах Годара  часто з’являються персонажі, які відсторонені та заглиблені в себе, зі складним внутрішнім життям, яке часто залишають невисловленим. Це нагадує мені себе, але й показує, що я не одна така і це не так вже й страшно. (Усміхається.) Його фільми дарують мені почуття впевненості, чого мені зазвичай не вистачає. Цікаво, що коли Годар увірвався в кінематограф — його дуже критикували. Надихнувшись його фільмами, я стала також більше критикувати. (Сміється.)

Small Talk: мисткиня Поліна Веллер про виставку ABOUT US (UA)-Фото 2

Читайте також: ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕРЕЛІКУ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ ВНЕСЛИ ЩЕ П’ЯТЬ ЕЛЕМЕНТІВ 

Статьи по теме