Правила користування гормональними контрацептивами
Прогрес не стоїть на місці, тому з кожним роком у нас стає все більше різних засобів контрацепції: гормональні та негормональні, за рецептом лікаря та безрецептурні. У новій статті ми розберемося в правилах користування гормональними контрацептивами.
Як правильно ними користуватися? Чому їх неодмінно повинен призначити лікар-гінеколог і після аналізів? Кому ні в якому разі не можна користуватися такими контрацептивами? І що робити, якщо за станом здоров’я або з інших причин ти потрапила в список тих, кому не можна користуватися гормональною контрацепцією?
Відповіді на ці поширені питання далі.
Контрацептиви нового покоління — що це?
Контрацепцією нового покоління зазвичай називають оральні контрацептиви, що містять новітні гестагенні компоненти, такі як норгестимат, гестоден, дроспіренон або ж дезогестрел. На сьогодні завдяки ефективності та незначному впливу на масу тіла та процеси обміну речовин організму вони є кращими серед гормональних контрацептивів.
Пояснити принцип роботи гормональних контрацептивів досить просто:
- вони пригнічують овуляцію;
- яйцеклітина не може закріпитися на слизовій матки;
- отже, вагітність не може наступити.
Є різні види гормональних контрацептивів:
- таблетки;
- вагінальні кільця;
- імплантати й пластирі;
- внутрішньоматкові гормональні системи;
- ін’єкції.
Вибір на ринку досить великий і все звучить дуже навіть непогано, чи не так? Але насправді є багато підводних каменів, які варто врахувати.
Читай также: Дженнифер Энистон вспомнила приглашенную звезду “Друзей”, который вел себя высокомерно
Як вибрати гормональні контрацептиви
Всі методи контрацепції мають свої плюси та мінуси, і гормональні теж.
Головна заковика: їх ні в якому разі не можна «виписувати» собі самостійно.
Гормональні препарати може підбирати тільки гінеколог. І ось чому:
- йому потрібно зібрати дані про твоє здоров’я — менструальний цикл, наявність хронічних захворювань, шкідливі звички та масу тіла;
- потім — виписати направлення на відповідні дослідження: УЗД, аналіз крові, гемостазіограма і так далі.
Тільки після цього лікар зможе виписати гормональні контрацептиви, які будуть надійно захищати від небажаної вагітності та при цьому не завдадуть шкоди здоров’ю.
Мінуси гормональних контрацептивів
Попри високу ефективність гормональної контрацепції, варто врахувати також мінуси, які можуть не тільки перешкодити користуватися ними, але ще і викликати неприємні симптоми.
- При тривалому застосуванні можуть вони стати причиною проблем з серцево-судинною системою — збільшують ризик гіпертонії та тромбозу.
- Не можна поєднувати з курінням.
- Дія послаблюється, якщо паралельно приймати деякі інші види ліків.
- Можуть знижувати лібідо, сприяти виникненню депресії.
- Не можна застосовувати тим, кому за сорок, в деяких випадках — вже після тридцяти п’яти років.
- Не захищають від захворювань, що передаються статевим шляхом.
- Не можна застосовувати після пологів, під час грудного вигодовування, в період менопаузи.
Що робити, якщо тобі не можна користуватися гормональною контрацепцією
Звичайно, варто вибрати інший метод контрацепції. Досить високу ефективність показують негормональні контрацептиви, наприклад — протизаплідні свічки «Еротекс».
Цей засіб місцевої контрацепції прекрасно підходить для всіх жінок репродуктивного віку і його можна поєднувати з іншими методами, щоб посилювати захист від небажаної вагітності. Також жінки часто роблять вибір на користь саме цього засобу, якщо є тимчасова необхідність перестати користуватися комбінованими оральними контрацептивами: зокрема, після пологів і в період грудного вигодовування.
Свічки «Еротекс» діють лише місцево та ніяк не впливають на гормональний фон, лібідо або ж фертильність. За умови правильного застосування цього засобу та дотримання усіх вимог частота небажаної вагітності становить приблизно 1% на рік.*
*Згідно з інструкцією для медичного застосування лікарського засобу Еротекс.