Прем’єра балету: «Елегія воєнного часу» 

Після повномасштабного вторгнення оперні театри України прибрали з репертуару всі постановки, які були дотичні до країни-агресора. Так у репертуар повернулись вистави світових композиторів та розпочався пошук творчої спадщини українських. 22, 23 червня та 12 липня Національна опера України представляє прем’єру одноактного балету «Елегія воєнного часу» про радість, стійкість та надії на мирне майбутнє.

Прем’єра балету: «Елегія воєнного часу» -Фото 1

Ця постановка всесвітньо відомого танцівника й балетмейстера Олексія Ратманського органічно поєднує танець із  музикою українського композитора Валентина Сильвестрова для фортепіано та струнного оркестру й веселою традиційною народною музикою. Довершене зображення героїв вистави посилено сценічним оформленням Вендалла К. Гаррінгтона, в якому використано роботи українських митців Матвія Вайсберга та Марії Приймаченко.

Прем’єра балету відбулася 26 вересня 2022 року в Сіетлі, в театрі Pacific Northwest Ballet. Перед початком вистави Олексій Ратманський розгорнув перед завісою український прапор, публіка підвелася й аплодувала стоячи зі сльозами на очах.

Прем’єра балету: «Елегія воєнного часу» -Фото 2

«Елегія воєнного часу» виходить прямо з серця Ратманського. Це його особистий відгук на певний момент часу, але хореограф створив витвір мистецтва про людський дух і прагнення до життя, свободи та власного щастя», — так написав про виставу відомий журналіст, володар Пулітцерівської премії Віталій Орлов (Олексій Ратманський: балет і війна в Україні, Elegant New York).

В «Елегії воєнного часу» беруть участь 8 провідних солістів Національної опери України: Наталія Мацак, Ольга Голиця, Тетяна Льозова, Анастасія Шевченко, Микита Сухоруков, Ярослав Ткачук, Сергій Кривоконь та Євген Логвиненко.

Авторка: Тетяна Карікова, фото: Григорій Веприк

Статьи по теме