Про що жінка мовчить: Анастасія Матешко, режисерка

Анастасія Матешко виступила режисеркою та сценаристкою серії дитячих освітньо-розважальних програм «Червоних рюкзаків» й радо відповіла на запитання рубрики Marie Claire.

Про що жінка мовчить: Анастасія Матешко, режисерка-Фото 1

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Сучасність полюбляє чорний гумор і стендап. Перетворює емоції на меми.  Я б ви значила вік нашого суспільства скоріш як підлітковий, тому всі так голосно говорять  про все. З іншого боку, маємо виявляти толерантність! З цим, як на мене, перегиби також є. Не кажи «фіолетовий», кажи людина з синдромом схильності до фіолетового. Маячня. Проте, жити в суспільстві і бути від нього незалежним — утопія!  Тому прилаштовуюся. А про що говорити варто!? Якщо доводиться про щось говорити, то це вже запізно, краще тоді  просто піти, фраза «нам треба поговорити» якщо ти не психотерапевт, ніколи не працює!

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Мовчати — це мистецтво! Коли я зможу навчитися по-справжньому мовчати, то стану Буддою ( не тим що Гаутама, а тим, що пробуждений) і перейду на наступний рівень буття! А поки я жінка й білявка!  Тому мій  чоловік просто має три пари навушників. 

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Я  сварю себе за граблі. Одні й ті самі помилки — це дурість! Хвалю? Профі не потребують похвал. Це як: Ой, який вдох-видих я зробила! Ми ж не на уроках йоги! Або в пологовому будинку. Дихати природньо, робити щось добре, це також природньо для людини, власне в цьому і сенс життя! Але коли мене довго не хвалять, я все одно сумую.

 

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Найкрасивіша річ? Саме річ? Як порцелянова чашка для чаю з сервізу королівської родини? Та якщо серйозно, то Найвища краса в світі — Мадонна з немовлям. Бо це ствердження божественності життя!

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

О, дати б раду всім талантам, які вже є! На благо людям!

Про що жінка мовчить: Анастасія Матешко, режисерка-Фото 2

Якби ви могли залишити тільки один спогад, що б це було?

Залишити спогад? Спогади — це омана, яка затягує в минуле і позбавляє майбутнього. Бути в моменті — секрет успіху!

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Що лічить сучасним чоловікам? Капелюх, звичайно! Але якшо відверто, то вранішній душ і відсутність в гардеробі  завужених  штанів! Ну і квіти! Чоловікам лічать квіти, які вони дарують жінкам! Жінкам завжди лічить почуття міри! І червона помада проти ночі!) І десяток вдалих рецептів! Серед яких борщ і яблучний пиріг!

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм / коктейлем. Ви який? 

Я не хочу порівнювати себе ні з чим, тим більше з алкоголем, бо як не крути, це отрута. Але собакам, що відкопують змерзлих людей в горах,  дають на шию барило з ромом. З ромом я примирюсь!

 

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Мама радила правильні речі і поважала мій внутрішній світ. Навіть, коли я втекла до Голлівуду чи  пофарбувалася в синій.  Моя мама більш прогресивна. Мам, я тебе люблю!

Про що жінка мовчить: Анастасія Матешко, режисерка-Фото 3

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим? 

В дитинстві мені  подобався тенісист Борис Беккер ( я була сама руденька з лататтям), але я мовчала про це, адже дівчата тоді мліли за співаками з Модерн Токінг. А зараз мені подобається, коли в очах можна побачити роботу душі. А тіло просто в порядку, як справний інструмент! Решта не має значення. Ну, якщо спитати, Бенедикт Камбербетч красень чи ні?  Однозначно, так!

Читайте також: Small Talk: Світлана Ліщинська, режисерка

Чим пахне щастя?

Щастя — це стан душі. Як пахне стан душі? Ну, Ок.  В мене є улюблені запахи:  подушка  мого чоловіка, нова  парковка під ТЦ, де завжди  консервоване літо, ще цупка , щойно з морозного балкона білизна, білі гриби під прілим листям, свіжі томати з грядки. «Coco Chanel»  на комусь в юрбі.  А взагалі то, щастя  — це чисте сумління, здоровий сон і  здатність  все ще дивуватися!

Фото:Олеся Моргунець-Ісаєнко

Статьи по теме