UA
RU

Про що жінка мовчить: Ліка Бугайова, лідерка ZETETICS

Редагувати переклад
Ліка Бугайова – лідерка та автор пісень Zetetics. Українського англомовного бенду, що поєднує альт-рок, інді та EDM. В своїх піснях Ліка  досліджує духовні та метафізичні концепти. Її музика сповена кохання, ностальгічних переживань і прямує до катарсису. Глибокі електронні текстури, огортаючий мрійливий саунд, трагічні мелодії з пронизливим вокалом Ліки та екзистенційною, але при цьому життєствердною лірикою. Музика Zetetics — завдає болю, щоб перетворити слабкості на силу. Zetetics - хедлайнер Xpresia Festival в Ліверпулі 8-го травня.

Про що жінка мовчить: Ліка Бугайова, лідерка ZETETICS-Фото 1

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Вважаю, що не варто пліткувати й говорити про особисте життя знайомих. І це не тільки сьогодні, а завжди. Не люблю коли люди перемивають кісточки, а потім посміхаються тобі та питають як справи. Терпіти не можу таке.

А от мовчати точно не можна про усі ті звірства, що творить клята русня. Я хочу щоб кожен бачив це і знав. Щоб кожен закордоном відчув наш біль. Щоб у всіх закарбувалося у пам‘яті й у серці, що це за істоти такі. Треба використовувати кожен шанс, щоб наш голос було почуто. Ставати ще сильнішими кожного дня. Всіх страхів і сумнівів відносно себе – я тепер не маю. Це нічого, в порівнянні із болем, який відчувають тисячі наших сердець. Тому ми, як посли культури, маємо не тільки бути по всьому світу, а й буду зараз найбільш яскравими, голосними та ясними в кожному сказаному слові.

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Я люблю обійняти свою собаку та кота сидіти із ними мовчки. Люблю подзвонити друзям, поговорити, а потім залишитися на лінії. Дивний спосіб побути разом і відчути, що ми не одні в усьому цьому. Це, певно, говорить про критичну втому. Але знати, що ти не сам – додає сил, навіть в такий дивний віддалений спосіб. Немає нічого важливішого за твоїх людей та ваш час разом. Якби я могла опинитися разом із ними навіть не промовляючи ані слова – я би це зробила і ми би сиділи так довго.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Я увесь час собою незадоволена. Мені завжди здається, що я можу більше і краще. Цим я рухаю себе вперед,  але водночас і зводжу з розуму. Нещодавно вирішила вести щоденник вдячності та концентруватися на хорошому, знаходити позитивні сторони, хвалити себе.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Дружба. Любов. Музика. Це робить мене живою.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Для мене кожен талант — це зерно і  початок. Що поливаєш, те і росте. Іноді мені здається, що я можу все, якщо треба. Я б хотіла володіти нескінченною силою, яка дозволила б мені знаходити і розвивати в собі таланти ще швидше та  глибше. Але часу і уваги на наш вік буде достатньо тільки на найважливіше. Я найбільш корисна в музиці і ліриці – коли я звертаюся до почуттів людей та коли вони можуть знайти в цьому себе, прожити щось зі мною або взяти собі щось із мого бачення часу, житті я любові. Це точно лікує, я знаю. Якби я могла це казати всіма мовами – я би казала.

Про що жінка мовчить: Ліка Бугайова, лідерка ZETETICS-Фото 2

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Я хочу залишити спогад, як я раділа морозиву, коли мені було 4 роки. Я та ж сама Ліка і мене досі радують найбільш прості життєві речі. Хочу не забувати, щоб цінувати кожну хвилину життя.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Людям пасує щирість, чесність і відповідальність. Людям личить бути чуйними. Я не ділю людей по гендерному стереотипу. Не вважаю, що це коректно в цілому. Завжди бачу перед собою людину, у якої є свої грані і  погляди, пройдений шлях і досвід…

Якби вам довелося себе порівняти з алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Коли я щаслива, усміхнена і невпинно щось говорю і майже бігаю по стелі – значить я шампанське. Коли я як завжди, то точно негроні — гіркий, міцний та не для кожного.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Я не можу пригадую чогось конкретного. Моя мама зі мною просто говорила, слухала, і що найголовніше, завжди  розуміла мене. Я не пам’ятаю порад або настанов. Вона завжди була і є моїм другом. Коли мені було погано або страшно, вона завжди підставляла своє плече. Я сама робила висновки й приймала рішення. Але мама завжди була поруч, завжди була за мене.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Я не вважаю красу без характеру привабливою. Мене  більше цікавлять особистості та харизма. Те, як зовнішність поєднується або навпаки контрастує із тим, ким ця людина є.

Чим пахне щастя?

Щастя пахне свіжим хлібом і вологою травою. Звучить співом пташок о пʼятій ранку. Доноситься кавою та відчувається обіймами. Щастя – коли тобі нікуди не треба йти і ти можеш бути спонтанним. В такі моменти щастя завмирає і затримується зі мною якомога довше.

Про що жінка мовчить: Ліка Бугайова, лідерка ZETETICS-Фото 3

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ZBARASKI, R&B-МУЗИКАНТ ТА САУНДПРОДЮСЕР 

Статьи по теме