UA
  RU

  Проєкт «Паляниця»: Жанна Кадирова представила виставку в закарпатському селі

  Українська художниця Жанна Кадирова презентувала проєкт "Паляниця" у селі Берегово на Закарпатті. 
  Жанна Кадирова

  Фото: facebook/kadyrova.zhanna

  Експозицію складають артоб’єкти, що імітують форму традиційного українського хліба, але виготовлені з річкових каменів. 


  «Паляниця означає хліб. У класичному розумінні, це великий круглий пшеничний хліб, випечений у печі. З початком війни, яку Росія розв’язала в Україні, слово «паляниця» стало символом, через те, що російські окупанти не можуть правильно його вимовити. Воно стало способом, з допомогою якого можна безпомилково розрізнити друзів та ворогів», — зазначила місткиня на своїй сторінці у Фейсбуку.

  Художниця розповіила, що на створення проєкту їх із співавтором Денисом Рубаном надихнула Закарпатська область, де вони зараз живуть. Зокрема, під час прогулянки околицями містечка, де вони зупинилися, митці звернули увагу на річкові камені, які своєю формою нагадували хліб. Так і виникла ідея перетворити їх на символічні об’єкти. Митці знайшли пустий будинок в Берегово, який вдалось обладнати під художню майстерню.


  Жанна Кадирова 2

  «Протягом перших двох тижнів війни мені здавалося, що мистецтво — це сон, що всі двадцять років мого професійного життя — лише те, що я бачила уві сні, що мистецтво абсолютно безсиле й ефемерне в порівнянні з нещадною військовою машиною, що руйнує мирні міста та людські життя. Тепер я вже так не думаю: я бачу, що кожен художній жест робить нас видимими, а наш голос — почутим!», — зазначає художниця.

  Жанна Кадирова 3


  Митці жертвують 100% коштів, які отримують за ці твори мистецтва волонтерським організаціям і друзям, які лишились у Києві й доєдналися до сил територіальної оборони.

  Читайте також: ІНТЕРВ’Ю З РЕЖИСЕРОМ ФІЛЬМУ ПРО ДІТЕЙ НА СХОДІ УКРАЇНИ, ЯКИЙ СЬОГОДНІ ПЕРЕМІГ НА ФЕСТИВАЛІ В ЧЕХІЇ ТА ВЖЕ ПОТРАПИВ ДО ШОРТ-ЛИСТА НА «ОСКАР-2023»

  Статьи по теме