Ми поговорили з Женею Синельниковим, українським режисером і телеведучим, відомим по travel-шоу «Орел і решка» та «Дома краще», про те, як глобальний локдаун позначився на сфері подорожей та що чекає на туризм після відкриття кордонів.
— Скільки країн ви встигли завітати?
— На даний момент я встиг відвідати, якщо не помиляюся, 115 країн. У мене, звісно, багато повторів. У деяких містах бував кілька разів, наприклад, у Нью-Йорку разів 15.
— Що означає для вас подорожувати?
— Можливість мандрувати особисто для мене означає жити, бо все моє життя пов’язане з подорожами. Я навіть не уявляю, як бути без цього. У мене такий склад розуму: я не можу приїхати на море і лягти на шезлонг засмагати. Мені потрібно весь час кудись бігти, щось дивитися – є внутрішнє відчуття того, що ти щось упускаєш – ти не побачив те, ти не побачив це – довкола багато всього цікавого. Тому для мене можливість мандрувати це, у принципі, все.
Читайте також: 5 МІСЦЬ, КУДИ МОЖНА ПОЇХАТИ З ОДЕСИ
— Як заповнювали дефіцит емоцій від пізнання нових країн у період карантину?
– Родина. Спілкування із рідними. Можливість виспатися, закінчити справи, дописати ідеї, що рояться в голові, та перенести їх на папір, зустрітися з друзями, яких давно не бачив.
Насправді я дуже кайфував — у мене давно не було періоду життя, щоб я стільки часу міг приділити сім’ї, займатися уроками з сином. Під час карантину ми багато їздили з дитиною та батьками на машині Україною.
— Куди мрієте вирушити після того, як відкриють межі?
— Хм, якщо чесно, то моя велика мрія — вирушити до Нової Зеландії та Австралії. Для мене це “білий континент” – я ще там не був. Кілька разів монтував програми про них, обговорював та ресерчив, але самостійно ніколи не відвідував.
Хоча найбільше у житті я люблю Латинську Америку! Я шалено кайфую від неї – вона колоритна, вона так несхожа на нас: по людях, по культурі, по їжі – по всьому. Вона цікава, різноманітна, несподівана.
— Як ви думаєте, яким буде туризм після карантину?
— Я думаю, зміняться дві речі: 1) розвинеться внутрішній туризм. Завдяки карантину завдяки закритим кордонам усі будуть змушені їздити всередині своєї країни. Багато хто відкриє для себе думку, що необов’язково кудись їхати далеко, щоб побачити щось нове та цікаве.
Туризм це не означає їхати на інший континент. Туризм – це сходити в сусіднє подвір’я, коли ти там ніколи не був, а там щось прикольне. Ось відкрити сусіднє подвір’я – це вже є туризм.
І 2) все ускладниться, як після 11 вересня (11 вересня 2001 року в США відбулася низка терористичних актів, вчинених членами організації «Аль-Каїда») прим. ред.), коли скрізь стали знімати відбитки пальців, фотографувати. Зараз дутимемо в трубочки, перевірятимемо на бактерії тощо. Думаю, що подолання кордонів дуже ускладниться.
Читайте також: 5 МІСЦЬ УКРАЇНИ З ЧАРІВНОЮ ПРИРОДОЮ
— Які системні проблеми у сфері travel розкрила ситуація із COVID-19?
— У мене під час карантину з’явилася така цікава думка: зараз багато travel-проектів, багато контенту із-за кордону, і людей уже не здивуєш Ейфелевою вежею, Мадридом — вони все це вже бачили, але вони все це бачили очима оператора, який викадрував усе “некрасивості”, зробив найкращий ракурс, спіймав найкраще світло, завдяки чому картинка виглядає просто шикарною. А ми в наших країнах акцентуємося на тому, що ось тут красиво, а тут поряд негарно, і нам здається, що скрізь у світі красиво, а в нас не дуже. Але це зовсім не так! Просто ті країни знімають професійні оператори і професійно подають ту картинку, яку у нас можна так само красиво зняти і подати. Але ми бачимо нескошену траву і фіксуємось на ній.
Завдяки випускам з інших країн ми ніби знаємо, як виглядає Капокабана або Ріо-де-Жанейро, і нам здається, що там дуже красиво, але ми не думаємо про те, що нам цю картинку нав’язали професіонали. А от якщо туди приїхати і подивитись на власні очі, то все буде на так райдужно. Наприклад, у Парижі смердить сечею, там багато агресивних людей із нижчих станів і є місця, де страшно ходити. Здавалося б, Париж – місто романтики. А ми говоримо, що ми не дуже.
Цього літа ми вирушили знімати новий сезон «Дома краще» областями України. Я не можу передати словами, скільки у нас чудових місць. Це треба бачити. І так, у нас професійний оператор, який знімає красу України так само, як і красу Франції.
— Що б порадили тим, хто прагне купити квиток за першої нагоди?
— Я б порадив купувати квиток за першої нагоди і летіти, їхати, дивитися — це кльово.
— Які уроки ви винесли з цієї ситуації особисто для себе?
– Хм, це складно. Вдома добре, із родиною добре. Працювати треба менше, адже життя минає і треба встигати його жити, а не лише працювати-працювати-працювати та думати, що встигнеш пізніше.