UA
RU

Раёк і всі їхні друзі: прем’єра кліпу за участю Анастасії Пустовіт, Анатолія Сачивко та Ангела Ангелова

Редагувати переклад
Танець, сатанізм, абьюз, смерть і жіноче звільнення крізь чорно-білі лінзи: відео на пісню «Все твои друзья» вивертає актуальне і болюче – для деконструкції та осмислення.

Раёк і всі їхні друзі: прем’єра кліпу за участю Анастасії Пустовіт, Анатолія Сачивко та Ангела Ангелова-Фото 1

«Все твои друзья» – новий сингл із дебютного альбому «Море огня» київського дуету раёк. Це трек про друзів, залежності та самотності, що залишаються після. І – про головне число нового часу – 666. Без сентиментальності або лірики, але з насмішкою. Тріп-хоп біти накладаються на атмосферу пересиченої нудьги, а край прірви непомітно підповзає ближче, ніж хотілося би.

Режисером відео став Ангел Ангелов, кліпмейкер (alyona alyona, Monatik, Alina Pash) і творець фільму «Байконур: Вторгнення» (рекордсмен переглядів і призер XIV міжнародного кінофестивалю «Артдокфест»).

Головні ролі зіграли Анастасія Пустовіт і Анатолій Сачивко. Анастасія – зірка фільму «Коли падають дерева» (номінант Берлінського МКФ) та серіалу «Перші ластівки: Zалежні». Анатолій – керівник об’єднання танцюристів Apache Crew та хореограф-постановник (Jamala, СБПЧ, Monatik).

Розлючений танець зі смертельними наслідками – метафора протистояння нової та старої сили, і одночасно – відсилання до щоденної війні відносин. Герой рухається до прірви, попутно штовхаючи героїню, адже йти одному – страшно. Тягне за собою – і неважливо, що хоче інша половина. Головне – дійти. Нехай навіть у прірву.

«Він стомлено, але терпляче виконує свою місію. Дійти за всяку ціну. Вона б’ється об нього, як хвиля об скелю. Поки що вона штиль. І зовсім скоро буря», коментує Ангел.

Гурт раёк з’являється на початку і в кінці відео, спершу – спантеличуючи, потім – перевертаючи трагізм фінал через злам четвертої стіни. Танець виявляється конкурсних номером, а артисти – журі. Неважко здогадатися, яку цифру піднімуть третью: спочатку 6, потім 6 і … Найвища оцінка.

Яма, показана в кінці, – це прірва мертвих амбіцій, прірва (можливого) недалекого майбутнього, або просто прірва чорної діри посеред околиць. Або щось інше – не так вже й важливо. Важливо, робити крок – або завмерти, штовхнути – або утримати. І якщо перше – питання вибору, то друге – необхідність.

«Величезне спасибі усім. Хореографи, Ангел, Настя, Толя, Андрій [Овод, со-продюсер], і всі-всі-всі ви кращі в світі люди, а це наше краще відео. Глядачам одне прохання: додивитеся до кінця. І не бійтеся швидкої чіпізації», – Павло (біти, раёк).

«Це не просто ілюстрація до музики, кліп став окремим твором, яке мені самій би хотілося дивитися знову і знову», – Оксана (вокал, раёк).

Слухати альбом «Море огня»:

https://band.link/rayok

 

Статьи по теме