Закрити
UA
Життя

Редакція рекомендує: де поїсти у Львові

Поділись:

Львів прекрасний у будь-яку пору року, але саме восени поєднання архітектури, жовтого листя та запаху гарної кави розбиває серце. Якщо ви зібралися в поїздку, то знайте, що це справді хороша ідея! А ще знайте, де варто перекусити. Редакція Marie Claire радить улюблені заклади у Львові.

1268397_431784570269671_1210595302_o

Де поснідати

Кожен заклад у Львові має свою легенду і неповторну атмосферу, проте зустрічати ранок ми віддаємо перевагу класичній обстановці. Перший за день чай або кава під звуки Моцарта і Штрауса – як глибокий вдих перед відповідальним стартом, який найкраще робити в “Штрудель Хаусе” (вул. Шевська, 6). Снідати можна одним із 16 видів штруделів – чим не альтернатива паризьким круассанам?

Якщо вам доводиться поєднувати ранковий прийом їжі та роботу, з ноутбуком під пахвою вирушайте у кафе “Куфер” (вул. Краківська, 1). Тут ясно і подають смачні сніданки.

Читайте також: 12 НАЙЗВИЧАЙНИХ ПАМ’ЯТНИКІВ УКРАЇНИ

Ну а тим, кому думка про круасани і запах свіжого хліба не дає спокою, можна порадити заклад “Сімейна пекарня & кафе Пекар” (вул. Гнатюка, 12а). Замість традиційного еспресо влітку тут пропонують скуштувати сокочино — мікс із яблучного соку прямого віджиму та еспресо, звареного із зерен сортів Guatemala San Pedro або Brazil Santos.

DSC_5259

Де пообідати

Наш, мабуть, найулюбленіший заклад у Львові — це “Трапезна” у Музеї Ідей (вул. Валова, 18). Вона знаходиться у підвальному приміщенні Бернардинського костелу та спеціалізується на традиційній галицькій кухні. В освоєнні меню вам може знадобитися перекладач, зате саме тут можна відчути простий спосіб життя наших предків: сидячи на твердій дерев’яній лаві, вкритій вовняним “килимом”, який “кусається”, і поглинаючи їжу, подану на автентичному глиняному посуді. Лайфхак: нагорі біля входу можна купити чудові скляні склянки або келихи ручної роботи — найкращого сувеніру зі Львова не вигадати.

Читайте також: ВИВЧАЙМО ЗІРКИ: ГОТЕЛЬКИ ПІД ВІДКРИТОГО НЕБА

Сезонне меню від шеф-кухаря Ярослава Гуменюка, побудоване на локальних продуктах (це, слід визнати, кулінарне надзавдання), можна студіювати у закладі Lemberg Graf (вул. Братів Рогатинців, 4).

За м’ясом на обід є сенс вирушити до ресторану «Чесне м’ясо» (Пл. Ринок, 28). Увага – на фірмові страви з мангалиці. Це порода волохатих свиней, яку дуже люблять наші сусіди-угорці. У м’яса мангалиці з прожилками сала особливий ніжний смак, і воно перетравлюється легше за звичайну свинину. До речі, ця порода масово вирощувалась у Карпатському регіоні у 19 столітті.

13304958_1621209348206431_5494288795709226821_o

Де випити чи перекусити на ходу

«Хумус & Фалафель» (Пл. Ринок, 29) – можна нічого не говорити, все і так ясно. Ізраїльська кухня — світовий тренд, а щоб відчути її смак у львівській інтерпретації, потрібно лише постукати у віконце цієї точки вуличної їжі.

На чашку кави варто заглянути в “Кав’ярню Леваковського” (пл. Катедральна, 3), а келих вина не поспішаючи випити в “Букете вина” (вул. Староєврейська, 15). Українські вина, місцеві сири (зокрема знаменитий “Селіський”) та невимушена атмосфера – те, що потрібно туристу, який бажає перепочити півгодини.

Читайте також: АРТ-ПОДОРОЖІ: 5 НЕЧЕКОВАНИХ НАПРЯМКІВ ДЛЯ ЛЮБИТІВ МИСТЕЦТВА

Якщо потрібно щось міцніше, є місцеві наливки у чарочній “П’яна Вишня” (Пл. Ринок, 11). Головне не захопитись, інакше піти на своїх ногах звідти буде складно.

Поєднати ненав’язливий шопінг з кавою можна на території дворика “Щось цікаве” (Площа Ринок, 13). Фактично це антикафе з милим асортиментом хіпстеру: гарними журналами, авторськими прикрасами, виробами зі скла тощо.

Захочеться продовження – прокладіть маршрут на Яна Жижки, 9. Тут знаходиться Maya Showroom, заснований українським дизайнером прикрас Майєю Котельницькою, де на відвідувачів чекає приємна селекція речей made in Ukraine.

IMG_5470

Де повечеряти

Бути у Львові та пропустити трапезу у ресторації “Бачевських” (вул. Шевська, 8) недозволено. Бронювати столик краще заздалегідь, щоб не прогаяти шанс насолодитися місцевими настойками (їх трохи менше сорока) і креативною подачею страв. Ми любимо замовляти тут “Москаліка” – оселедець на грінці з теплою картоплею, буряком, маринованою цибулею та огірками, “Бо їм” – місцевий варіант гострого угорського рибного супу халасле та “Завіванці з копітками”.

Повечеряти із панорамним видом на Львів у місці, де народжується кулінарна мода цього міста – завдання для гурманів. Класичним європейським рестораном “Гармата” у готелі Citadel Inn (вул. Грабовського, 11) завідує шеф-кухар Євген Сушко.

Ще один, не менш чудовий ресторан при готелі. Урожай модерн (вул. Староєврейська, 27) може похвалитися авторськими стравами від Юрія Ковриженка, який серйозно ставиться до квіткової кухні.

Фото: Олена Заєць, офіц. сторінки закладів

Статті по темі:

10 природних чудес України, які варто побачити кожному

Де провести відпочинок: заміські готелі України

Редакція радить: де поїсти смачного українського морозива