Репортаж: як святкують День незалежності в США
4 липня в США відзначають День незалежності, який традиційно супроводжується масовими парадами та національними заходами, феєрверками та сімейним відпочинком.
Для американців це більше, ніж просто свято, вони ставляться до цього дня з великим патріотизмом і почуттям гордості.
Як проходило 4 липня цьогоріч та про сприйняття американцями державного свята розповідає інфлюенсерка Анна Носок прямо із Каліфорнії.
Історична дата
День незалежності США відзначає прийняття Декларації незалежності 4 липня 1776 року. Цей документ оголосив про відокремлення американських колоній від Великої Британії та встановив фундаментальні принципи свободи, прав людини та самоврядування. Саме тому День незалежності для американців — це символ їхніх національних цінностей та історичної спадщини.
Вважають, що День незалежності — одне з головних свят у країні. І це щира правда! Люди ставляться до цього дня з великим патріотизмом і почуттям гордості, тут усі дуже пишаються бути американцями та всіляко це показують. Це також час для рефлексій про досягнення та виклики, з якими стикається нація, про проблеми, яких теж вистачає, та про колонізаторське минуле.
Святкування
Як і будь-яке свято, чи то 14 лютого, чи то Гелловін, для маркетологів це лиш зайвий привід зіграти на емоціях покупців та продати якомога більше патріотичних товарів. Але атмосферу це створює відповідну: абсолютне все місто потопає в державних кольорах, повсюди прапорці, кульки, вивіски, люди одягають кепки, футболки з червоно-білими смугами та зірками, декорують свої будинки, офіси.
День незалежності — дуже сімейне свято. Хтось їде у невелику подорож на вихідні, поширена традиція — пікнік чи барбекю на задньому подвір‘ї, компанії відпочивають на пляжах чи біля озера.
Найбільш масштабні все одно державні святкування, які проходять у великих містах США. Наприклад, у Вашингтоні відбувається великий парад, який збирає тисячі глядачів. Ще один епіцентр святкування — Філадельфія, місто, де була підписана Декларація незалежності. На Центральній площі читають ту саму Декларацію, глядачі дивляться виступи місцевих хорів і оркестрів.
Феєрверки — невіддільна частина святкувань Дня незалежності в США, навіть певний символ цього свята. Одним із найвідоміших у світі вважають феєрверкове шоу на Гудзоні в Нью-Йорку.
День незалежності в масовій культурі
На День подяки в Америці традиційно готують індичку, а на День незалежності роблять барбекю. Напевно, всі ми бачили це в якомусь фільмі чи серіалі. От настільки це ввійшло в масову культуру, що навіть на інших континентах люди знають про американські свята й традиції.
Патріотичний контент є у фільмах, серіалах, на телешоу, навіть у піснях. Доволі простий, але ефективний спосіб впливати на широкі маси: це змушує аудиторію згадувати історію, викликає гордість за свою країну. Навіть у шостому «Форсажі» чи супергеройських фільмах Marvel на кшталт «Капітана Америка» є згадки про День незалежності. А ще в «Форрест Ґампі», «Щелепах», серіалах «Офіс», «Сімпсони», «Рівердейл», «Дуже дивні справи» та в сотнях інших.
Атмосферна пісня «Empire State of Mind» від JAY-Z та Аліши Кіз про Нью-Йорк навіть через 14 років після виходу впізнавана та досі уособлює американську мірю про це місто. Згадуються треки «Party in the U.S.A.» від Майлі Сайрус, «Living in America» Джеймса Брауна, написана спеціально для четвертого «Роккі», чи сатиричний трек «This Is America» від Дональда Гловера. Остання зібрала понад 800 млн переглядів, але попри це не возвеличує Америку, а показує її негативні сторони: расизм, проблеми зі зброєю, суїцид та не тільки.
Для американців День незалежності давно став більше ніж святом. Українці, які щоденно виборюють свободу, як ніколи раніше відчувають любов до своєї країни. Ніяких масових заходів не проводиться через воєнний стан та траур за загиблими, але навіть так відчувається, як трансформувалися поняття патріотичності та любові до своєї країни.
Фото: Ірина Обуховська