UA
RU

Режисерка Ірина Цілик стала першою українкою в журі нагороди «Золоте око» в Каннах

Редагувати переклад
Режисерка Ірина Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин») стала першою українкою в складі журі «Золоте око» в історії нагороди. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбук.

Ірина Цілик

 

«Цього року я маю честь бути одним із членів журі L’Œil d’or – документальної премії 75-го Каннського фестивалю. Я дуже ціную таку можливість. Головою журі є Агнешка Холланд, і я з нетерпінням чекаю співпраці з нею та іншими колегами. Незважаючи на всі труднощі, багато українців збираються відвідати фестиваль. Я вважаю, що українські кінематографісти повинні відвідувати такі важливі фестивалі, які представляють наші нові фільми та внутрішній погляд на українську реальність сьогодні. Українські голоси мають чітко чути на різних платформах. Тож до зустрічі в Каннах, шановні колеги. Ми єдина команда і продовжуємо рухатися вперед«, — написала вона на стовй сторінці.

До програм Каннського кінофестивалю офіційно відібрано два українські художні фільми: дебютний ігровий фільм «Бачення метелика» Максима Наконечного, та дебютний ігровий фільм Дмитра Сухолицького-Собчука «Памфір».

«Золоте око» присуджується за найкращий документальний фільм, що бере участь в одній із секцій Каннського міжнародного кінофестивалю. Переможець отримує грошову винагороду в розмірі 5 тисяч євро.

Окрім Цілик, документальні фільми Канн оцінюватимуть режисерка Агнешка Голланд (голова), комік П’єр Делодоншам, критик Алекс Вісенте ьа генеральний директор Fifadoc Хічам Фалах.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ІРИНА ЦІЛИК, РЕЖИСЕРКА ТА ПИСЬМЕННИЦЯ

Статьи по теме